Trwa ładowanie...

Kaczyński potwierdzi przywództwo nad PiS-em. Niedzielna konwencja może jednak zaskoczyć

Niedzielna konwencja PiS ma otworzyć kolejny etap kampanii samorządowej. Według źródeł WP, oprócz potwierdzenia przywództwa Jarosława Kaczyńskiego, głównym punktem programu będzie podpisanie porozumienia pomiędzy koalicjantami Zjednoczonej Prawicy. PiS planuje również start kampanijnego busa.

Kaczyński potwierdzi przywództwo nad PiS-em. Niedzielna konwencja może jednak zaskoczyćŹródło: PAP, fot: Grzegorz Michałowski
dwpmid7
dwpmid7

Kończą się polityczne wakacje, a dobitnym potwierdzeniem tego stanu rzeczy ma być zaplanowana na godzinę 12 w niedzielę w Hali Expo konwencja Prawa i Sprawiedliwości. W zamyśle organizatorów, będzie to inauguracja nowego stylu prowadzenia kampanii samorządowej. Według naszych rozmówców zajmujących się organizacją przedsięwzięcia, pod względem oprawy całość zostanie zrealizowana na ”amerykańskim poziomie”.

Kluczowym i otwierającym punktem konwencji będzie przemówienie Jarosława Kaczyńskiego, który podkreśli tym samym przywództwo nad Prawem i Sprawiedliwością oraz pokaże, że wrócił już po urlopie i hospitalizacji do dobrego stanu zdrowia. Jak stwierdziła Beata Mazurek, wicemarszałek Sejmu i rzecznik Klubu Parlamentarnego PiS w sobotnim wywiadzie dla radiowej Jedynki: - Mam nadzieję, że jutro (Jarosław Kaczyński – przyp. red.) będzie w świetnej formie. Jesteśmy przekonani co do tego, że będzie twarzą w naszej kampanii. Musi być - jako lider i Prawa i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy. Będzie uczestniczył w kampanii wyborczej na tyle, na ile mu czas i obowiązki pozwolą - stwierdziła.

Zgodnie z naszymi ustaleniami, w następnej kolejności na konwencji przemówią kandydaci na prezydentów poszczególnych miast, a całość zamknie programowe przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego. Specjalnym i wyróżnionym momentem całego wydarzenia będzie natomiast podpisanie porozumienia, gwarantującego spójne podejście do wyborów i prowadzonej kampanii pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim, Zbigniewem Ziobrą oraz Jarosławem Gowinem. W tej sposób Zjednoczona Prawica zamierza potwierdzić trwałość koalicji.

Według naszych rozmówców, Prawo i Sprawiedliwość zamierza postawić na ”mocną ofertę programową” oraz zaakcentowanie różnicy pomiędzy programem Koalicji Obywatelskiej (odsunięcie PiS-u od władzy), a Zjednoczonej Prawicy (rozwiązania, zmieniające życie zwykłych ludzi na lepsze). Mocno podkreślana podczas przemówień ma być również krytyka ”wojny plemiennej” pomiędzy partiami. Niedzielną konwencję zamknie natomiast – jak ujawniła Beata Mazurek – ”wyruszenie na spotkania w Polsce”. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, to początek nowej trasy kampanijnego busa z premierem Mateuszem Morawieckim w środku, który wyrusza w objazd po terenie zaraz po konwencji. Później w "PiSbusie" obecni mają być również inni czołowi politycy Zjednoczonej Prawicy. Jeśli ten scenariusz się potwierdzi, będzie to powrót do sprawdzonego schematu kampanijnego z 2015 roku.

Marcin Makowski dla WP Opinie

dwpmid7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwpmid7