Trwa ładowanie...
d2668rh

Wybory parlamentarne 2019. PiS ze sporą przewagą nad opozycją. Kolejny mocny wynik

45 proc. badanych chce głosować w wyborach parlamentarnych na PiS i partie koalicyjne - wynika z badania na panelu Ariadna dla WP. Na Koalicję Obywatelską głos zamierza oddać 27 proc. ankietowanych. W Sejmie znalazłyby się cztery partie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Badanie daje samodzielne rządy dla obozu Zjednoczonej Prawicy
Wybory parlamentarne 2019. Badanie daje samodzielne rządy dla obozu Zjednoczonej Prawicy (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d2668rh

Poparcie dla Zjednoczonej Prawicy cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, na Prawo i Sprawiedliwość, wspierane przez Solidarną Polskę i Porozumienie, głosowałoby 45 proc. respondentów - wynika z badania na panelu Ariadna dla WP. Wynik po raz kolejny daje partii Jarosława Kaczyńskiego samodzielne rządy.

Zobacz także: Kosiniak-Kamysz na konwencji PSL: celujemy w dwucyfrowy wynik

Koalicja Obywatelska, w skład której wchodzi PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska i Zieloni, może liczyć na 27 proc. poparcia. Na blok lewicowy głos zamierza oddać 10 proc. ankietowanych. Porozumienie obejmuje SLD, Wiosnę Roberta Biedronia, Razem, Unię Pracy i RSS. W Sejmie znalazłaby się również Koalicja Polska PSL i Kukiz'15 z poparciem na poziomie 6 proc.

d2668rh

Pod progiem wyborczym znalazłaby się Konfederacja skupiona wokół Janusza Korwin-Mikkego i Ruchu Narodowego. Chęć oddania na nich głosu zadeklarowało 4 proc. badanych. Federacja Marka Jakubiaka i Piotra Liroya-Marca ma 1 proc. poparcia. 7 proc. pytanych nie potrafiło wskazać odpowiedzi, na kogo chcą zagłosować. Chęć udziału w wyborach w tę niedzielę zadeklarowało 49 proc. respondentów. 26 proc. nie wzięłoby udziału w głosowaniu, a 25 proc. odpowiedziało "nie wiem".

   WP.PL
(WP.PL)

Badanie zostało przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska liczyła 1036 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura została dobrana według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Badanie wykonano metodą CAWI w dniach od 16 do 20 sierpnia 2019 r.

d2668rh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2668rh

Podziel się opinią

Share
d2668rh
d2668rh