ycipk-1hjiq1

Jak Andrzej Duda sprawuje się jako prezydent? Badanie dla WP w 4. rocznicę zaprzysiężenia

41 proc. Polaków negatywne ocenia dotychczasowe działania Andrzeja Dudy w roli prezydenta Polski - wynika z badania na panelu Ariadna dla WP. Przeciwnego zdania jest 38 proc. respondentów. Z kolei 21 proc. osób nie potrafiło wskazać odpowiedzi na to pytanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Negatywnie działalność Andrzeja Dudy jako prezydenta Polski ocenia 41 proc. badanych
Negatywnie działalność Andrzeja Dudy jako prezydenta Polski ocenia 41 proc. badanych (PAP, Fot: Paweł Supernak)
ycipk-1hjiq1

We wtorek 6 sierpnia mija czwarty rok, od kiedy Andrzej Duda został zaprzysiężony na prezydenta Polski. Z tej okazji kancelaria prezydenta opublikowała zestawienie działań głowy państwa. Lista jest bardzo długa.

- Cieszę się, że ta Polska rzeczywiście zmienia się na lepsze z perspektywy zwykłych obywateli. Walczę o sprawy takich ludzi. Oni są w centrum mojego myślenia. Chcę poprawić los ciężko pracujących i życie polskich rodzin - napisał z kolei prezydent.

ycipk-1hjiq1

Z okazji tej rocznicy zapytaliśmy Polaków co sądzą o dotychczasowych działaniach Andrzeja Dudy w roli prezydenta Polski. Aż 41 proc. osób ocenia poczynania głowy państwa negatywnie, z czego 20 proc. "zdecydowanie" - wynika z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

Zobacz także: Miller woli Tuska jako prezydenta. Reakcja Biedronia

Pozytywne zdanie o Andrzeju Dudzie ma 38 proc. respondentów. Z czego 10 proc. swoją opinię wyraża w sposób zdecydowany. 21 proc. Polaków nie potrafiło wskazać odpowiedzi na to pytanie.

ycipk-1hjiq1

Prezydenta popiera 76 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości oraz 19 proc. wyborców Platformy Obywatelskiej. Negatywnie działania głowy państwa ocenia z kolei 9 proc. wyborców PiS i 76 proc. wyborców PO.

WP.PL
Podziel się

Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej próbie 1056 dorosłych mieszkańców naszego kraju. Struktura próby została dobrana według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Badanie przeprowadzono w dniach 2-6 sierpnia 2019 r. metodą CAWI.

ycipk-1hjiq1

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Opinie
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Trafne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1hjiq1

ycipk-1hjiq1
ycipk-1hjiq1