Trwa ładowanie...

Kaczyński jest na prawicy samcem alfa. Polacy wskazali numer „2”

PiS, czy nawet szerzej – Zjednoczona Prawica – stanie przed koniecznością wyboru następcy Jarosława Kaczyńskiego. Na panelu Ariadna zapytaliśmy Polaków, kto według nich, po prezesie PiS oczywiście, jest najpotężniejszym politykiem.

Share
Kaczyński jest na prawicy samcem alfa. Polacy wskazali numer „2”Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
dlchlyh

Na prawicy nic lub prawie nic, jeśli chodzi o najważniejsze sprawy, nie dzieje się bez przyzwolenia Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniej czy później prezes będzie musiał jednak zwolnić tempo i zdecydować, który polityk przejmie po nim schedę i udźwignie – niemałą przecież – odpowiedzialność.

Nie wiadomo, jak poukłada to sobie Jarosław Kaczyński, ale możliwe, że jedną ze wskazówek będzie dla niego postrzeganie jego podwładnych przez suwerena, do którego tak często się odwołuje.

W badania na panelu Ariadna zapytaliśmy Polaków: "Kto w Twojej ocenie obok Jarosława Kaczyńskiego jest najważniejszym i najbardziej wpływowym politykiem Zjednoczonej Prawicy?”.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Panel Ariadna

Fakt, że najwięcej wskazań uzyskał Mateusz Morawiecki, nie jest zaskoczeniem. To premier jest w ostatnich miesiącach twarzą PiS – ogłasza najważniejsze decyzje i kierunki, w których będzie podążał obóz rządzący. Morawiecki to jednak w PiS nadal "ciało obce”. Zaskakuje słabość notowań Joachima Brudzińskiego, który jest najbliżej prezesa, i który jest wymieniany jako mocny kandydat na objęcie schedy po nim.

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 3-10 września 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1079). Kwoty dobrane według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

dlchlyh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlchlyh
dlchlyh