Trwa ładowanie...
d2668rh

Kaczyński jest na prawicy samcem alfa. Polacy wskazali numer „2”

PiS, czy nawet szerzej – Zjednoczona Prawica – stanie przed koniecznością wyboru następcy Jarosława Kaczyńskiego. Na panelu Ariadna zapytaliśmy Polaków, kto według nich, po prezesie PiS oczywiście, jest najpotężniejszym politykiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Najpotężniejsi w PiS - prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki.
Najpotężniejsi w PiS - prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki. (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d2668rh

Na prawicy nic lub prawie nic, jeśli chodzi o najważniejsze sprawy, nie dzieje się bez przyzwolenia Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniej czy później prezes będzie musiał jednak zwolnić tempo i zdecydować, który polityk przejmie po nim schedę i udźwignie – niemałą przecież – odpowiedzialność.

Nie wiadomo, jak poukłada to sobie Jarosław Kaczyński, ale możliwe, że jedną ze wskazówek będzie dla niego postrzeganie jego podwładnych przez suwerena, do którego tak często się odwołuje.

W badania na panelu Ariadna zapytaliśmy Polaków: "Kto w Twojej ocenie obok Jarosława Kaczyńskiego jest najważniejszym i najbardziej wpływowym politykiem Zjednoczonej Prawicy?”.

    WP.PL
(WP.PL, Fot: Panel Ariadna)

Fakt, że najwięcej wskazań uzyskał Mateusz Morawiecki, nie jest zaskoczeniem. To premier jest w ostatnich miesiącach twarzą PiS – ogłasza najważniejsze decyzje i kierunki, w których będzie podążał obóz rządzący. Morawiecki to jednak w PiS nadal "ciało obce”. Zaskakuje słabość notowań Joachima Brudzińskiego, który jest najbliżej prezesa, i który jest wymieniany jako mocny kandydat na objęcie schedy po nim.

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 3-10 września 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1079). Kwoty dobrane według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

d2668rh

Podziel się opinią

Share
d2668rh
d2668rh