Trwa ładowanie...
d4k1rdk

Zmarł Jan Paweł II

Ten pontyfikat wywarł szczególny wpływ na losy Kościoła katolickiego i całego świata. 9 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku zmarł Jan Paweł II. Postawa papieża w obliczu cierpienia i choroby stała się źródłem nadziei dla milionów ludzi. Później, podczas uroczystości pogrzebowych wierni wołali "Santo subito", czyli "Święty natychmiast".

d4k1rdk
d4k1rdk

Pontyfikat papieża Polaka był wyjątkowy ze względu na wymiar duchowy papieskiego nauczania, a także m.in. liczbę pielgrzymek oraz kanonizacji. Jan Paweł II był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu nie pochodzącym z Włoch. Nazwany papieżem-pielgrzymem, odbył 104 podróże zagraniczne na wszystkich zamieszkanych kontynentach. Niestrudzenie docierał do obszarów nędzy materialnej i głodu, a także tam, gdzie było łamane prawo do wolności i godnego życia. Podczas jego posługi, ponad 300 milionów ludzi przeszło na katolicyzm.

Sześć lat po śmierci Jana Pawła II, w 2011 roku, papież Benedykt XVI dokonał jego beatyfikacji. Od tej pory jest on błogosławionym Kościoła katolickiego. 9 lat temu, 2 kwietnia 2005 roku, wiadomość o śmierci papieża podał uczestnikom czuwania na placu Świętego Piotra, arcybiskup Leonardo Sandri.

d4k1rdk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k1rdk