Trwa ładowanie...

TYLKO W WP. Kukiz idzie z PSL. Polacy oceniają ten krok (BADANIE)

Start Kukiz'15 razem z PSL ocenia negatywnie niemal co trzeci ankietowany, ale pozytywnie patrzących na decyzję Pawła Kukiza jest niewielu mniej. Tak wynika z badania dla Wirtualnej Polski przeprowadzonego na panelu Ariadna.
Share
Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz
Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł KukizŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d2eqcsn

Negatywnie wspólne listy stowarzyszenia Kukiz'15 i Polskiego Stronnictwa Ludowego podczas jesiennych wyborów parlamentarnych oceniło 32 proc. uczestników badania. 12 proc. uznało, że zdecydowanie negatywnie podchodzi do sojuszu ugrupowań Pawła Kukiza i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Przeciwne zdanie wyraziło 28 proc. ankietowanych, przy czym zdecydowanych opinii było w tym przypadku dużo mniej (4 proc).

Największą grupę - 40 proc. - stanowiły jednak osoby, które nie miały zdania na temat wspólnego startu Kukiz'15 i PSL.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

W podziale na zwolenników dwóch największych partii politycznych więcej negatywnych ocen na temat sojuszu wyborczego Kukiz'15 i PSL wyraziły osoby popierające Platformę Obywatelską (43 proc. przy 31 proc. wyborców PiS).

d2eqcsn

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1032 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 9-12 sierpnia 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Kaczyński pomagał Łopińskiemu w wynajęciu mieszkania? Sasin odpiera zarzuty

d2eqcsn

Podziel się opinią

Share
d2eqcsn
d2eqcsn