ycipk-4erj15

15 sierpnia – Święto Wojska Polskiego. Polakom podoba się pomysł organizacji wojskowych defilad

Prawie 60 proc. Polaków jest za tym, by w Święto Wojska Polskiego odbywały się parady wojskowe - wynika z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna. Jednak z tego, że tegoroczna defilada odbędzie się w Katowicach, zadowolonych jest mniej niż 1/3 ankietowanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Próba generalna defilady Wierni Polsce w Katowicach, 10 sierpnia br.
Próba generalna defilady Wierni Polsce w Katowicach, 10 sierpnia br. (East News, Fot: Lukasz Kalinowski/East News)
ycipk-4erj15

Według badania, przeciwnicy organizowania parad wojskowych stanowią 21 proc. Co piąta osoba nie była w stanie ocenić czy takie obchody Świeta Wojska Polskiego to dobry czy zły pomysł.

Ariadna
Podziel się

Prawie 60 proc. popiera taką formę świętowania. Wśród jej zwolenników więcej jest wyborców Prawa i Sprawiedliwości.

ycipk-4erj15

W tym roku defilada wojskowa przejedzie ulicami Katowic. Ma to być hołd złożony powstańcom śląskim, w setną rocznicę ich zrywu.

Ariadna
Podziel się

30 proc. pytanych negatywnie odniosło się do tego pomysłu. Ocenili bowiem, że defilady wojskowe powinny odbywać się wyłącznie w Warszawie.

Co czwarty badany zadeklarował, że obchody święta powinny być planowano w różnych miastach. Prawie tyle samo osób chce, żeby co roku organizatorem uroczystości było inne miasto wojewódzkie.

ycipk-4erj15

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1032 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 9 – 12 sierpnia 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Opinie
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Trafne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4erj15

ycipk-4erj15
ycipk-4erj15