Trwa ładowanie...

Roman Giertych: List do prezesa PiS po podwójnym wecie prezydenta

Szanowny Panie Prezesie! Przed chwilą dowiedziałem się o okropnej zdradzie, która spotkała Pana i pańską partię. Prezydent RP przyłączył się do puczu zdradzieckich mord i kanalii, które od tygodnia spacerowały w celu obalenia rządu tysiącletniej Polski. Wiem, że jak Pan już się obudzi, to nie będzie Pan miał dzisiaj dobrego dnia (nie zawsze jest ten dzień, w którym człowiek się dowiaduje, że jego zamach stanu się nie udał), ale od czego jest Pana wypróbowany przyjaciel, czyli ja. W takiej chwili potrzebuje Pan dobrej rady jak nigdy wcześniej.

Roman Giertych: List do prezesa PiS po podwójnym wecie prezydentaŹródło: East News
d33nxqp
d33nxqp

Otóż moja rada jest prosta. Należy przeforsować ustawę o wygaszeniu funkcji Prezydenta! Oto jej projekt:

Art.1

Urząd Prezydenta RP nie może być pełniony przez osobę, która w dniu wejścia w życie ustawy nie skończyła 50 roku życia.

Art. 2

W przypadku, gdy w dniu wejścia w życie ustawy urząd Prezydenta jest pełniony przez osobę niespełniającą kwalifikacji z art. 1, urząd Prezydenta podlega wygaszeniu.

Art. 3

Z chwilą wygaszenia funkcji Prezydenta RP funkcję tę pełni osoba wskazana przez prezesa partii, która ma największą liczbę posłów w Sejmie RP.

d33nxqp

Art.4

Ustawa wchodzi w życie dzień przed podpisaniem jej przez Prezydenta lub osobę pełniącą tę funkcję zgodnie z art.3.

Genialne, co? Nie, nie, proszę się nie krępować ustawę napisałem panu za darmo. Do Pana należy tylko jej przeforsowanie.

Zobacz: Tak Duda zawetował dwie ustawy

Czyli przegłosowujemy ustawę (wcześniej Pani Przyłębska ogłosi, że jest ona konstytucyjna), a dzień przed terminem jej podpisania podpisuje ją wskazana przez Pana osoba (np. pani Basia, albo Błaszczak, albo Suski). Myślałem żeby zamiast osoby dać w ustawie istota, to wówczas mógłby podpisać kot, ale minister Szyszko mógłby być zły, gdyby zwierzę uzyskało jakieś prawa.

d33nxqp

I w ten sposób ogłasza Pan odzyskanie urzędu Prezydenta, który wycofuje weto i Pana plan powsadzania wszystkich może się udać!

Pana wierny były wicepremier,

Roman Giertych

PS: Podczas ostatnich demonstracji ktoś mnie zapytał: ile grozi w Polsce za zamach stanu? Odpowiedziałem mu: nic. On mówi: jak to? Na to mu mówię: 15 lat grozi za próbę zamachu stanu, bo za zamach nie ma kto wymierzać kary. Coś chyba nie wyszło, co?

d33nxqp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33nxqp