Trwa ładowanie...

Polityka po wakacjach. Mężyk: "Tylko Morawiecki i Schetyna"

Do wyborów samorządowych 50 dni, a politycy wracają z urlopów do walki w kampanii. "Wakacje jeszcze bardziej wzmocniły Morawieckiego, a na opozycji pokazały, że nie ma żadnej alternatywy dla Schetyny" - stwierdza Łukasz Mężyk z portalu 300polityka.pl.

Polityka po wakacjach. Mężyk: "Tylko Morawiecki i Schetyna"Źródło: PAP, fot: Adam Warżawa
d2dwxhk
d2dwxhk

Zdaniem komentatora wyborcy prawicy są przekonani, że dla szefa rządu nie ma w tej chwili w rządzącym obozie alternatywy. Mężyk zauważa, że Morawiecki w pełni spłaca kredyt zaufania, jakim obdarzył go prezes PiS, wyznaczając go na frontmena w boju o samorządy. Publicysta uważa, że premier wykorzystał wakacje na ofensywne działania.

"Jeżeli ktoś w skali ogólnopolskiej zdecydowanie wygrał wakacje, to właśnie Morawiecki, który cały sierpień kursował od rolników, po bałtycką bazę polskich lotników, od harcerzy, po kolejną regionalną konwencję PiS" - pisze Łukasz Mężyk. Na dowód przypomina tytuł z tabloidu, który stwierdzał, że Morawiecki "odstawił rodzinę na wakacje, a sam haruje".

Autor komentarza wylicza też, że szef rządu "zwycięsko wyszedł ze szczytu UE", porozumiał się z premierami sąsiednich państw i "poukładał relacje z kluczowymi ośrodkami na prawicy". Mężyk ocenia, że "urząd premiera zyskał sprawczość niewidzianą pewnie aż od czasów Tuska".

"Schetyna też wzmocniony"

Drugim liderem, który wykorzystał właściwie okres wakacyjny, jest - zdaniem publicysty z 300polityka.pl - lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna.

d2dwxhk

Zobacz także: Andrzej Halicki o zamieszaniu z tablicą dla Kaczyńskich. "Kabaret"

"Kursował z Katarzyną Lubnauer (też na plus, bo Nowoczesna uzyskała nieproporcjonalnie dużo w stosunku do potencjału) po całej Polsce ogłaszając kolejnych kandydatów Koalicji Obywatelskiej" - zauważa komentator.

Kampanię Rafała Trzaskowskiego Mężyk porównuje do galimatiasu pomyłek, co ma być dowodem na to, że po stronie PO tylko Schetyna jest zdolny do jakiejkolwiek walki z PiS.

W opinii autora prezydent Andrzej Duda całkowicie "przegrał temat referendum, wygłosił pozbawione znaczenia wystąpienie na zwołanym z okazji 550-lecia parlamentaryzmu Zgromadzeniu Narodowym i - co prawda - ku uciesze opozycyjnej drobnicy, odwinął się wetem do ordynacji".

d2dwxhk

Publicysta też zauważa, że prezydentowi nie pomogły też kontrowersje wokół wizyty w Australii

Do polityków, którzy zyskali podczas wakacji, Mężyk zalicza natomiast Włodzimierz Czarzastego za jego przygotowania lewicy do jesiennych wyborów.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dwxhk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dwxhk