Trwa ładowanie...
d4eky96

PiS po zmianie premiera nie ma powodów do zadowolenia. Najnowszy sondaż dla Wirtualnej Polski

Z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski wynika, że Prawo i Sprawiedliwość w dłuższej perspektywie nie zyska na zmianie premiera. Mimo że PiS króluje w sondażach to co czwarty ankietowany uważa, że premier Mateusz Morawiecki oddala partię od wygrania następnych wyborów parlamentarnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To nie wyborcy PiS najlepiej oceniają zmianę premiera na Mateusza Morawieckiego
To nie wyborcy PiS najlepiej oceniają zmianę premiera na Mateusza Morawieckiego (East News, Fot: Jacek Dominski)
d4eky96

Według 8 proc. ankietowanych nowy premier "zdecydowanie zmniejszy" szanse PiS na wygranie następnych wyborów do Sejmu i Senatu. 19 proc. badanych uznało, że "raczej zmniejszy".

Mniej Polaków uważa, że zmiana na fotelu premiera pozytywnie wpłynie na wynik wyborczy PiS. 19 proc. odpowiedziało, że Mateusz Morawiecki zwiększa szanse na wygraną, w tym 15 proc. odpowiedziało "raczej zwiększy".

54 proc. ankietowanych nie potrafiło zająć stanowiska w tej sprawie.

WP.PL

Zmianę najlepiej oceniają wyborcy Kukiz'15

Co ciekawe, najcieplej zmiany w fotelu premiera nie oceniają wyborcy PiS, ale Kukiz'15. 56 proc. wyborców ugrupowania Pawła Kukiza uważa, że zmiana pozytywnie wpłynie na przyszły wynik PiS w wyborach parlamentarnych. Przeciwnego zdania jest 22 proc. zwolenników Kukiz'15.

d4eky96

Wśród wyborców partii Jarosława Kaczyńskiego 43 proc. ocenia, że Mateusz Morawiecki zwiększy szanse na wygraną w wyborach za dwa lata. 32 proc. sympatyków PiS uważa, że nowy premier zmniejsza szansa na bardzo dobry wynik wyborczy.

Wśród wyborców Nowoczesnej 33 proc. twierdzi, że zmiana osłabia szansę PiS na następną wygraną w wyborach do Sejmu. Takiego samego zdania jest 22 proc. wyborców PO. Natomiast 12 proc. zwolenników Platformy i 7 proc. sympatyków Nowoczesnej uważa, że nowy premier pomoże PiS w wygraniu wyborów.

Polacy zadowoleni ze zmiany premiera

Warto zauważyć, że 40 proc. Polaków jest zadowolonych z rezygnacji Beaty Szydło. Przeciwnego zdania jest 31 proc. ankietowanych, a 29 odpowiedziało, że "trudno powiedzieć".

Według wtorkowego sondażu Kantar Public na zlecenie "Faktu", PiS cieszy się poparciem 50 proc. Polaków. Na PO chce zagłosować 17 proc. wyborców, a na Kukiz'15 11 proc. Do Sejmu weszłyby jeszcze dwie partie. Nowoczesna cieszy się poparciem 9 proc., a SLD 5 proc. ankietowanych.

Badanie metodą CAWI przeprowadzono dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 8-11 grudnia 2017 r. na ogólnopolskiej próbie osób od 18 lat wzwyż (N=1065). Kwoty zostały dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania.

d4eky96

Podziel się opinią

Share

d4eky96

d4eky96