Trwa ładowanie...

Niespodziewany cios w Szydło. Najnowsze wyniki sondażu

Stało się. Szydło nie jest już premierem. Aż 40 proc. Polaków jest zadowolona z tego faktu - wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

Share
Niespodziewany cios w Szydło. Najnowsze wyniki sondażu
Źródło: East News, fot: STANISLAW KOWALCZUK
d1r2rf9

Szydło wykonała zadanie. Szydło może odejść. "Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, podziękowania, za wszystkie tak dla mnie miłe Państwa wpisy. Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem. Dziękuję" - napisała była premier Beata Szydło. Zapytaliśmy Polaków, co sądzą na ten temat. Większość badanych (40 proc.) pozytywnie oceniła zmianę na stanowisku prezesa Rady Ministrów. 31 proc. respondentów jest odmiennego zdania. Zaś 29. proc. stwierdziło, że "trudno powiedzieć".

WP.PL
Źródło: WP.PL
d1r2rf9

Zobacz też: Mieszkańcy Brzeszcz o dymisji premier Szydło

Co dalej?

Polacy wydali wyrok w tej sprawie. Na pytanie, jaką decyzję powinna podjąć Beata Szydło po rezygnacji z funkcji premiera polskiego rządu, 41 proc. respondentów odpowiedziało, że powinna wycofać się z polityki. 35 proc. badanych życzy jej pozostania w polityce. A 24 proc. nie ma zdania na ten temat.

OPB
Źródło: OPB

Zdecydowana większość wyborców PiS chce, by premier Szydło nie żegnała się z polityką (78 proc.). Sympatycy pozostałych partii są odmiennego zdania.

d1r2rf9

Beata Szydło prezydentem Warszawy?

Takiej kariery życzy jej tylko 35 proc. Polaków. 41 proc. badanych nie daje jej szansy w wyborach na stanowisko prezydenta Warszawy. A 24 proc. nie potrafi tego ocenić.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 8-11 grudnia 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1065). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

d1r2rf9

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1r2rf9
d1r2rf9