Od radości do wstrętu. Wiemy, co Polacy czują wobec partii politycznych
Takiego badania w polskim internecie jeszcze nie było
Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski przez Sentimenti na panelu Ariadna z zastosowaniem narzędzia EmoTool uwzględniło partie polityczne.
EmoTool to jedno z narzędzi Sentimenti. Pozwala mierzyć jak silne, pozytywne czy negatywne, oraz jakie dokładnie odczucia kojarzą się z danym słowem, zdaniem lub obrazem.
Pomiar obejmował ogólną reakcję emocjonalną na wymiarze negatywna/pozytywna, siłę ogólnej reakcji emocjonalnej na wymiarze słaba/silna oraz stopień, w jakim poszczególne partie wzbudzają takie emocje, jak zaufanie, radość, strach, złość, wstręt, smutek, oczekiwanie i zaskoczenie.
Dobór tych ośmiu emocji nie był przypadkowy, stanowią one bowiem tzw. emocje podstawowe uznawane w psychologii za główne składniki naszych przeżyć emocjonalnych. Innymi słowy przeprowadzone badanie dostarczyło wyników świadczących o tym, na ile pozytywnie lub negatywnie reagujemy na różne partie, na ile silne są te reakcje oraz stopień nasilenia konkretnych emocji podstawowych, jakie w nas wzbudzają.
UWAGA: Na pierwszych slajdach przedstawimy w kolejności alfabetycznej poszczególne partie uwzględnione w badaniu. Na końcu znajdują się zbiorcze "mapy", które umiejscowią je na tle pozostałych badanych.
Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski przez Sentimenti na panelu Ariadna z zastosowaniem narzędzia EmoTool. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1277). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin: 10-20 września 2018 roku.