Qaqwqwrqw

Kacprzak: "Tylko nie mówcie nikomu, że nadciąga burza z piorunami" (Opinia)

Ostatnie tygodnie przed wyborami przyniosły przyspieszenie. Jak w dobrym filmie co chwilę mamy zwrot akcji. Partie i ich sympatycy nie nadążają już nawet ustalać jednej wersji wydarzeń i jednolitego przekazu. Sprawy nie ułatwił im dokument Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Sekielski, reżyser dokumentu "Tylko nie mów nikomu".
Tomasz Sekielski, reżyser dokumentu "Tylko nie mów nikomu". (PAP, Fot: Leszek Szymański)
Qaqwqwrqw

Gdy jedna część polityków PiS nawoływała do bojkotu "Super Ekspressu", najbardziej zaufany człowiek premiera w randze ministra właśnie tabloidowi udzielał wywiadu. Gdy część premierowi współczuła ataku na rodzinę, druga liczyła na zyski wizerunkowe i złagodzenie skutków książki, którą napisał były współpracownik premiera z czasów, gdy ten był jeszcze prezesem banku.

A, że oprócz wyciągnięcia na światło dzienne spraw rodzinnych zarzuca i udowadnia byłemu prezesowi, a obecnemu premierowi, pazerność i kłamstwa? To znów wiele osób nie wie jak się do tego odnieść, by nie zostać na polu boju z poczuciem walki podjętej bez sensu.

Z tym, że pytania o kredyty frankowe wrócą. Zwłaszcza, że frankowicze podczas ostatniej kampanii byli mamieni poprawą swojego losu. Teraz mogą czuć się zdradzeni podwójnie. A jeśli pamiętamy ich determinację z przeszłości, to można się spodziewać, że znów o sobie dadzą mocno znać.

Qaqwqwrqw

Póki co obozowi premiera udało się obśmiać zagrożenie płynące z innych doniesień książkowych redaktora Piątka. Ale i tu mogą się zacząć pojawiać niewygodne pytania. Z każdym dniem do książki, na spokojnie, zacznie zaglądać coraz więcej osób.

"Tylko nie mów nikomu" - zapadła krępująca cisza...

Szczytem rozchwiania były z całą pewnością reakcje na film braci Sekielskich. Tytuł "Tylko nie mów nikomu", całkiem dosłownie i to na wiele godzin, wzięli sobie do serca ci, którzy w swojej politycznej strategii lubili z Kościołem stać w jednym rzędzie, wygłaszać w jego imieniu naukę o patriotyzmie i być Kościoła najwierniejszymi obrońcami.

Qaqwqwrqw

Tylko "Wiadomości" TVP nazwały rzeczy w swoim stylu. Przystąpiły do bezpardonowego ataku bez cienia wątpliwości, że to "atak na Kościół" i że "to PO ma problem z pedofilią". Brakło cierpliwości by wsłuchać się w głos niektórych hierarchów, którzy za film podziękowali. Na wszelki wypadek większość polityków PiS wolała siedzieć cicho. Zwłaszcza ta cisza twitterowa była szczególnie widoczna i przez wielu wytykana.

Pustkę próbowało wypełnić PO, stając się głównym orędownikiem drastycznej walki z pedofilią w Kościele. Nagle zapominając, że wiele takich okazji już przez palce przepuścili. Dziś bohaterzy, jeszcze nie tak dawno wypierali się wszelkich kontaktów z tymi, którzy wieszali w proteście dziecięce buciki na ogrodzeniach kościołów. Dziś PO za wszelką cenę chce pokazać, że to ona jest większym wojownikiem o rozdział państwa od Kościoła niż nawet Wiosna, która od początku ten postulat wieszała najwyżej na swoich sztandarach.

...ale już nadciąga burza z piorunami

Qaqwqwrqw

PiS nie mógł siedzieć cicho. W końcu zaatakował i pogroził. W swoim stylu. Zapowiedzią zaostrzenia kar za pedofilię. O Kościele ani słowa. Lepiej się nie narażać. Tym bardziej, że Konfederacja zaczyna rosnąć w siłę i głosić na każdym kroku, że PiS-owi z dekalogiem raczej na bakier, a zależy mu tylko na sile Kościoła jako instytucji. Zatem osłabiać tej pozycji sam na pewno nie będzie.

A to wszystko tylko w jeden weekend na dwa tygodnie przed wyborami. Przed nami zatem tydzień, gdzie każdy, kto musi mierzyć się z niewygodnymi tematami będzie robił wszystko by narzucić inne, wygodniejsze i milsze. Konferencjami, autobusami, czymkolwiek. Będzie i o zdrowiu, o PKS-ach i komisja Amber Gold. Przed nami szum, który będzie przeradzał się w burze z piorunami.

Spodziewam się grzmotów i błyskawic. Każdy, kto musi czekać na oficjalne przekazy, by wiedzieć co ma myśleć, na pewno będzie miał ciężki tydzień. Spowolnienia nie będzie.

Polub WP Opinie
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Trafne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw