Trwa ładowanie...

Jarosław Kaczyński byłby lepszym premierem? Ta ocena mu się nie spodoba

Planowana rekonstrukcja rządu to dziś temat numer jeden. Cały czas padają pytania, czy Jarosław Kaczyński zmieni Beatę Szydło na fotelu premiera. Według sondażu dla WP, przeprowadzonego na panelu Ariadna, prezes PiS byłby zdecydowanie gorszym szefem rządu. Bardzo krytycznie oceniają go nawet sympatycy tej partii.

Share
Jarosław Kaczyński byłby lepszym premierem? Ta ocena mu się nie spodobaŹródło: East News, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d23wpu6

Spekulacje o rekonstrukcji rządu trwają od kilku miesięcy. Zmiany z pewnością będą. Zapowiedziała to już jakiś czas temu sama premier. Pytanie tylko, kogo obejmą i czy sama premier utrzyma się na swoim stanowisku.

Według jednego ze scenariuszy, w fotelu premiera Szydło mógłby zastąpić Jarosław Kaczyński. Jednak jak wynika choćby ze słów szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego, Beata Szydło pozostanie na swoim stanowisku.

d23wpu6

W poniedziałek szefowa rządu złożyła wizytę prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu i przedstawiła mu plan zmian w rządzie. Natomiast dziś ma się spotkać na Nowogrodzkiej kierownictwo PiS w sprawie rekonstrukcji.

Sympatycy PiS murem za Szydło

33 proc. respondentów uważa, że byłoby lepiej, gdyby Beata Szydło pozostała premierem. Tak wynika z najnowszego sondażu, przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.

Wśród wyborców PiS aż 87 proc. ankietowanych jest tego właśnie zdania. Jedynie 6 proc. w tej grupie ocenia taki fakt negatywnie. To prawdziwy cios w Jarosława Kaczyńskiego.

Najwięcej osób, które pozostanie Beaty Szydło oceniają negatywnie, jest wśród sympatyków Platformy Obywatelskiej - 73 proc. W tej grupie jest też najmniej respondentów, którzy są zdania, że to byłaby dobra decyzja.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Czy Jarosław Kaczyński byłby lepszym premierem niż Beata Szydło?

Jarosław Kaczyński nie ma powodów do zadowolenia, bo odpowiedzi na pytanie, czy byłby lepszy w roli premiera, nie pozostawiają złudzeń.

d23wpu6

Aż 56 proc. respondentów stwierdziło, że nie. Jedynie 12 proc. uważa, że lepiej by się sprawdził na tym stanowisku.

Jeszcze bardziej druzgocący jest fakt, że takie odpowiedzi przeważają wśród sympatyków wszystkich opcji politycznych.

Tylko 9 proc. wśród wyborców PiS oceniło, że prezes Kaczyński byłby lepszym premierem niż Beata Szydło. 58 proc. twierdzi, że nie.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie przeprowadzone było dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 4-7 listopada 2017 roku.

d23wpu6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23wpu6
d23wpu6