Trwa ładowanie...

Badanie WP. Jarosław Kaczyński zwycięzcą wyborów parlamentarnych 2019. Tak sądzą Polacy

Z kolei największym przegranym okazał się Grzegorz Schetyna. Oceniono go znaczniej gorzej, niż choćby Janusza Korwina-Mikke. Tak wynika z badania dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.

Share
Badanie WP. Jarosław Kaczyński zwycięzcą wyborów parlamentarnych 2019. Tak sądzą Polacy
Źródło: PAP
d2ype6p

Po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych 2019 Jarosław Kaczyński powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość "otrzymała dużo, ale zasługuje na więcej". PiS liczyło na dużo lepszy wynik, w dodatku później okazało się, że opozycja przejęła Senat.

Powodów do zadowolenia nie ma również lider Platformy Obywatelskiej. Zawiązuje się ruch młodych działaczy przeciwko Grzegorzowi Schetynie, coraz częściej mówi się, że wybory parlamentarne 2019 były do wygrania dla Koalicji Obywatelskiej. Wielokrotnie podkreślała to m.in. Joanna Mucha. Z kolei Borys Budka oświadczył, że jest skłonny kandydować na szefa PO.

Kto jest największym zwycięzcą wyborów parlamentarnych 2019? Jak wynika z badania dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna, 37 proc. uważa, że Jarosław Kaczyński. 36 proc. nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie. 11 proc. wskazało na Janusza Korwina-Mikke, 8 proc. na Włodzimierza Czarzastego, 6 proc. na Władysława Kosiniaka-Kamysza. Najmniej głosów otrzymał Grzegorz Schetyna - 2 proc.

Ariadna
Źródło: Ariadna

Jarosław Gowin dla WP: Porozumienie nie zagłosuje za zniesieniem limitu 30-krotności składek ZUS

Lider PO otrzymał najwięcej wskazań przy okazji pytania: "kto jest największym przegranym niedawnych wyborów parlamentarnych w Polsce?" Aż 45 proc. badanych uważa, że chodzi o Grzegorza Schetynę. 37 proc. nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie. 9 proc. wskazało na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, 5 proc. na Janusza Korwina-Mikke, 2 proc. na Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Włodzimierza Czarzastego.

Ariadna
Źródło: Ariadna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d2ype6p

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ype6p
d2ype6p