Trwa ładowanie...
d1ei72i

Badanie WP. Jarosław Kaczyński zwycięzcą wyborów parlamentarnych 2019. Tak sądzą Polacy

Z kolei największym przegranym okazał się Grzegorz Schetyna. Oceniono go znaczniej gorzej, niż choćby Janusza Korwina-Mikke. Tak wynika z badania dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński największym wygranym
Wybory parlamentarne 2019. Jarosław Kaczyński największym wygranym (PAP)
d1ei72i

Po ogłoszeniu wyników wyborów parlamentarnych 2019 Jarosław Kaczyński powiedział, że Prawo i Sprawiedliwość "otrzymała dużo, ale zasługuje na więcej". PiS liczyło na dużo lepszy wynik, w dodatku później okazało się, że opozycja przejęła Senat.

Powodów do zadowolenia nie ma również lider Platformy Obywatelskiej. Zawiązuje się ruch młodych działaczy przeciwko Grzegorzowi Schetynie, coraz częściej mówi się, że wybory parlamentarne 2019 były do wygrania dla Koalicji Obywatelskiej. Wielokrotnie podkreślała to m.in. Joanna Mucha. Z kolei Borys Budka oświadczył, że jest skłonny kandydować na szefa PO.

Kto jest największym zwycięzcą wyborów parlamentarnych 2019? Jak wynika z badania dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna, 37 proc. uważa, że Jarosław Kaczyński. 36 proc. nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie. 11 proc. wskazało na Janusza Korwina-Mikke, 8 proc. na Włodzimierza Czarzastego, 6 proc. na Władysława Kosiniaka-Kamysza. Najmniej głosów otrzymał Grzegorz Schetyna - 2 proc.

   Ariadna
(Ariadna)

Jarosław Gowin dla WP: Porozumienie nie zagłosuje za zniesieniem limitu 30-krotności składek ZUS

Lider PO otrzymał najwięcej wskazań przy okazji pytania: "kto jest największym przegranym niedawnych wyborów parlamentarnych w Polsce?" Aż 45 proc. badanych uważa, że chodzi o Grzegorza Schetynę. 37 proc. nie potrafiło odpowiedzieć na to pytanie. 9 proc. wskazało na prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, 5 proc. na Janusza Korwina-Mikke, 2 proc. na Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Włodzimierza Czarzastego.

   Ariadna
(Ariadna)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1ei72i

Podziel się opinią

Share
d1ei72i
d1ei72i