Trwa ładowanie...

Wybory parlamentarne 2019. O wyniku PiS może zdecydować kilka ostatnich dni. Badanie dla WP

Wybory parlamentarne 2019. Zdecydowanie najbardziej zmobilizowani są wyborcy Prawa i Sprawiedliwości - wynika z badania Wirtualnej Polski przeprowadzonego na panelu Ariadna. Wszystko wskazuje też na to, że o wyniku wyborów mogą zdecydować wydarzenia ostatnich dni.

Wybory parlamentarne 2019. O wyniku PiS może zdecydować kilka ostatnich dni. Badanie dla WPŹródło: East News
d3edu7p
d3edu7p

Wybory parlamentarne już w niedzielę. Trwa ostatni dzień kampanii i ostra walka o każdy głos. Wszystkie ostatnie sondaże wskazują na wygraną PiS. Okazuje się, że ta partia może najbardziej liczyć na swoich zwolenników.

W badaniu przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski aż 42 proc. osób stwierdziło, że najbardziej zmobilizowanych wyborców ma właśnie ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego razem z Solidarną Polską i Porozumieniem. Spora część badanych, bo aż 37 proc., nie ma zdania na ten temat. Jedynie 8 proc. ankietowanych wskazało na Koalicję Obywatelską.

Ariadna
Źródło: Ariadna

Na pytanie, które ugrupowanie polityczne ma najmniej zmobilizowanych wyborców, głosy rozkładały się podobnie. Według naszych ankietowanych najmniej zmobilizowani są sympatycy Federacji. Tak uważa 15 proc. badanych. Na drugim miejscu znalazła Konfederacja z 12 proc. Taki sam proc. badanych wskazało też w swojej odpowiedzi Koalicję Obywatelską.

d3edu7p

Jedynie 5 proc. badanych uznało, że najmniej zmobilizowani wyborcy są wśród zwolenników PiS.

Ariadna
Źródło: Ariadna

Zapytaliśmy także badanych, kiedy podjęli decyzję, że w najbliższych wyborach zagłosują na wybrane ugrupowanie polityczne. Najwięcej osób, bo 37 proc. odpowiedziało, że w ostatnim roku. Odpowiedź "ponad cztery lata temu" wybrało 18 proc. badanych.

Aż 16 proc. podjęło taką decyzję w ciągu ostatnich kilku dni.

d3edu7p

4 proc. ankietowanych natomiast zamierza podjąć decyzję przy urnie wyborczej, bo jeszcze nie wiedzą, na kogo zagłosować.

Ariadna
Źródło: Ariadna

Badanie zostało przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna metodą CAWI na próbie 1029 osób w wieku od 18 lat w dniach od 8 do 11 października 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3edu7p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3edu7p