Trwa ładowanie...
d45calj

Wyborcy PiS i PO nigdy nie byli tak zgodni: 11.11 marsz powinno organizować państwo

Siedemdziesiąt pięć procent. Tak olbrzymia większość badanych przez nas Polaków nie ma wątpliwości: to nie Młodzież Wszechpolska, ONR i Ruch Narodowy powinny organizować Marsz Niepodległości.
Share
W przyszłym roku Kaczyński każe Morawieckiemu zorganizować Marsz Niepodległości?
W przyszłym roku Kaczyński każe Morawieckiemu zorganizować Marsz Niepodległości?Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d45calj

Zdaniem trzech czwartych respondentów badania w panelu Ariadna Marsz Niepodległości powinien być organizowany jako uroczystość państwowa przez polskie władze. Zaledwie 25 proc. badanych uważa, że marsz powinny dalej organizować środowiska narodowe i nacjonalistyczne.

Wyniki badania w panelu Ariadna WP.PL
Wyniki badania w panelu AriadnaŹródło: WP.PL, Fot: WP

Dla narodowców to musi być przykra informacja. Wielu z nich uważa (a wraz z nimi wiele osób o poglądach prawicowych, które są zwolennikami marszu), że prezydent z premierem do spółki po prostu im ten marsz "ukradli". Choć nie zdołali zapobiec pojawieniu się flag skrajnie prawicowych organizacji z Polski i Włoch ani użyciu niedozwolonej pirotechniki na masową skalę - to jednak ukradli, bo media pokazały na czele pochodu Kaczyńskiego, Dudę i Morawieckiego, a nie ONR-owców czy Młodzież Wszechpolską.

d45calj

Wygląda na to, że większość społeczeństwa chce, by to władze państwowe były głównym motorem uroczystości z okazji Święta Niepodległości. I to większość niezależnie od sympatii politycznych. Wyborcy PiS i PO chyba nigdy nie byli tak zgodni, jak w tym badaniu.

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 9 –13 listopada 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1047). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

d45calj

Podziel się opinią

Share
d45calj
d45calj