Trwa ładowanie...
d2ro8ls
Tajemnica zaginionego złota III Rzeszy
Discovery Historia
historia

Tajemnica zaginionego złota III Rzeszy

Gdy w kwietniu 1945 roku Berlin był zagrożony, zarówno ze strony zachodnich Aliantów i Związku Radzieckiego, minister propagandy Joseph Goebbels i prezes Banku Rzeszy Walther Funk postanowili, że złoto trzeba przenieść. Wszystko miało zostać przewiezione na południe, jednak część skarbu zaginęła. 36 skrzyń pełnych złota nie doliczono się nigdy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2ro8ls

Gdy w kwietniu 1945 roku Berlin był zagrożony, zarówno ze strony zachodnich Aliantów, jak i Związku Radzieckiego, minister propagandy Joseph Goebbels i prezes Banku Rzeszy Walther Funk postanowili, że należące do III Rzeszy złoto trzeba przenieść. Wszystko miało zostać przewiezione z Berlina na południe, jednak część skarbu zaginęła. 36 skrzyń pełnych złota nie doliczono się nigdy.

22 kwietnia ciężarówki z cennym ładunkiem dotarły do obozu strzelców alpejskich w Mittenwald. Dowodzący obozem Franz Pfeiffer chciał ukryć skarb nie tylko przed Amerykanami. Oficerowie uczestniczący w ukrywaniu złota zostali zobowiązani do zachowania tajemnicy, ustalili też wspólne zeznanie. Po wojnie, gdy niemiecka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zaginionego ładunku, Pfeiffer mieszkał już w Argentynie. Wszyscy bezpośrednio związani ze sprawą już nie żyją.

d2ro8ls

Podziel się opinią

Share

d2ro8ls

d2ro8ls