Trwa ładowanie...

Sondaż dla WP. Ministrowie oddadzą nagrody. Wiemy, co na to Polacy

Decyzją Jarosława Kaczyńskiego, ministrowie mają przekazać przyznane im dotychczas nagrody na cele społeczne. Większość Polaków ocenia ten pomysł pozytywnie. Zwłaszcza wyborcy PiS.
Share
W ocenie Szydło, nagrody się ministrom "należały"
W ocenie Szydło, nagrody się ministrom "należały"Źródło: Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński
d2x3kj1

Premie dla ministrów w rządzie Beaty Szydło wywołały wielkie zamieszanie. Była premier przeznaczyła na nie 2,1 mln złotych. Rekordzistą był ówczesny minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak, który dostał 82 tys. zł. Podczas niedawnego, emocjonalnego wystąpienia w Sejmie Szydło broniła swojej decyzji. Przekonywała, że nagrody były "oficjalne", "za ciężką pracę" i ministrom się po prostu "należały". Wtórował jej Jarosław Kaczyński.

Do czasu. Kilka dni temu oznajmił, że ministrowie konstytucyjni i sekretarze stanu przekażą dotychczasowe premie Caritasowi. Mają na to czas do połowy maja.

Co na to Polacy?

Decyzja prezesa nie przeszła bez echa. Jak wynika z sondażu na panelu Ariadna, słyszało o niej 64 proc. Polaków: 78 proc. wyborców PiS, 66 proc. - PO.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Jak ją przyjmują? Większość - pozytywnie (57 proc.), ale nie brakuje też głosów sprzeciwu (20 proc.). Zdania w tej sprawie nie ma blisko 1/4 badanych.

d2x3kj1

Podzieleni są wyborcy PO. Wśród nich 40 proc. ocenia decyzję pozytywnie, a 37 proc. negatywnie. Bardziej jednorodni w tej kwestii są wyborcy PiS - 79 proc. z nich jest "za". "Przeciw" - 13 proc.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI w dniach 6-9 kwietnia 2018 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1059 osób

Zobacz także: Gorzkie wnioski wicemarszałka Tyszki po decyzji Kaczyńskiego

Zwrot nagród to nie wszystko. Pensje w dół

Decyzja o oddaniu nagród to nie wszystko. Kaczyński poinformował, że o 20 proc. zostaną obniżone poselskie pensje. Przestrzegł, że jeśli ktoś nie poprze nowych rozwiązań, straci szansę na miejsce na liście wyborczej - "straci szansę na dalszy udział w polityce".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2x3kj1

Podziel się opinią

Share
d2x3kj1
d2x3kj1