Trwa ładowanie...

Roman Giertych: prokuratura osłaniała sprawcę napaści na Michała Tuska

No i w dwa dni przy użyciu mediów udało się to, co się nie udało prokuraturze i policji w cztery miesiące. Sprawca napaści na mieszkanie Michała Tuska usłyszał zarzuty. Zabawne jest to, że nawet dzisiaj Prokuratura próbuje medialnie osłonić sprawcę.

Roman Giertych: prokuratura osłaniała sprawcę napaści na Michała TuskaŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
dwbnzrs
dwbnzrs

Czym innym bowiem jest oświadczenie pani rzecznik prasowej Prokuratury Okręgowej, że z jego wyjaśnień ("Gazeta Prawna" podaje, że pani prokurator powiedziała "zeznań", ale nie wierzę w taki błąd) wynika, że nie chciał nikomu zrobić krzywdy i że nie miał świadomości, że rzuca w okno mieszkania syna b. premiera. Rozumiem, że podejrzany złożył takie wyjaśnienia (ostatecznie po coś przyszedł z adwokatem:))
, ale powtarzanie takich bredni przez rzecznika Prokuratury Okręgowej to jawna osłona medialna.

Mamy rozumiem uwierzyć, że osoba ubrana w strój Żołnierzy Wyklętych przychodzi na malutką uliczkę z kamieniem w ręku. Pod mieszkaniem Michała Tuska wygraża pięścią i coś wykrzykuje, a następnie zawraca, aby po chwili cisnąć przyniesionym uprzednio kamieniem i robi to wszystko wobec... przypadkowej osoby. A Pani rzecznik powtarza taką wersję do mediów bez żadnego komentarza.

Na dodatek Prokuratura nie zawiadamia o czynnościach ani pokrzywdzonego ani jego ustanowionego pełnomocnika i stosuje minimalne środki zapobiegawcze. Jeżeli coś miało przekonać, że decyzja o umorzeniu - bez publikacji twarzy sprawcy, nie była przypadkowym i głupim błędem, to właśnie dzisiejsze działanie prokuratury.

Roman Giertych

Michał Tusk: Razem z ojcem wiedzieliśmy, że OLT Express to była lipa

Poglądy autorów felietonów, komentarzy i artykułów publicystycznych publikowanych na łamach serwisu WP Opinie nie są tożsame z poglądami Wirtualnej Polski. Serwis WP Opinie opiera się na oryginalnych treściach publicystycznych pisanych przez autorów zewnętrznych oraz dziennikarzy WP i nie należy traktować ich jako wyrazu linii programowej całej Wirtualnej Polski.

dwbnzrs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwbnzrs