Trwa ładowanie...

Rekonstrukcja rządu: Rafalska zamiast Szydło? Mężyk dla WP: ona nie porwie tłumów

Czy Elżbieta Rafalska mogłaby zastąpić premier Szydło? Łukasz Mężyk jest sceptyczny wobec sugestii Pawła Kowala. - Szydło jest razem z Dudą w czołówce rankingu zaufania - stwierdził w programie #dzieńdobryWP. Kamila Baranowska tłumaczy natomiast, czemu dymisja Waszczykowskiego jest raczej niemożliwa.

d3fikuk

Publicyści Łukasz Mężyk i Kamila Baranowska byli pytani o rekonstrukcję rządu. - Jako pierwszy do wymiany przychodzi do głowy minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, lecz Kaczyński nie widzi nikogo, kto mógłby go zastąpić. Konradowiu Szymańskiemu, który byłby jego naturalnym nastepcą, z jakichś względów nie ufa - mówiła Baranowska.

Zdaniem Mężyka, "PiS potrzebuje na nowo odkryć pomysł polityczny", jednak publicysta "nie za bardzo wierzy w rekonstrukcję rządu".

- Może premier Beatę Szydło zamienić minister pracy Elżbietą Rafalską, ma wiele inteligencji i uroku, jak powiedział Paweł Kowal w "Rzeczpospolitej"? – dopytywała Kamila Biedrzycka-Osica. Publicyście scpetycznie odnieśli się do tego pomysłu. - Szydło na swoim stanowisku radzi sobie całkiem nieźle. Jest w czołówce zaufania razem z prezydentem Dudą – mówił Łukasz Mężczyk.

Zdaniem publicysty 300polityka.pl, "Rafalska nie jest politykiem, który porwie tłumy, poza tym jej nie interesuje polityka zagraniczna". - Może to nie jest najlepszy przykład bo w Brukseli Szydło sobie średnio poradziła, w Rzymie jednak dobrze wypadła - podsumował Mężyk.

d3fikuk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fikuk