Trwa ładowanie...

Patryk Jaki zostawia Trzaskowskiego w tyle. Sondaż WP

Według sondażu dla WP, przeprowadzonego na ogólnopolskim panelu Ariadna, to Patryk Jaki ma większe szanse na objęcie fotela prezydenta Warszawy niż Rafał Trzaskowski. Co ciekawe, według respondentów lepszym prezydentem byłby jednak Trzaskowski.
Share
Patryk Jaki jest przewodniczącym komisji weryfikacyjnej
Patryk Jaki jest przewodniczącym komisji weryfikacyjnejŹródło: East News
d1agooi

Wszystko wskazuje na to, że Rafał Trzaskowski zmierzy się z Patrykiem Jakim o prezydenturę w Warszawie. To z pewnością będzie zacięta walka. Kto ma większe szanse na wygranie w stolicy?

Jaki po Gronkiewicz-Waltz?

28 proc. ankietowanych uważa, że Patryk Jaki z PiS. Zdecydowanie mniej osób stawia na Trzaskowskiego. Jedynie 19 proc. badanych jest zdania, że może wygrać kandydat PO. Aż 53 proc. nie ma zdania na ten temat.

   WP.PL
Źródło: WP.PL
d1agooi

Trzaskowski byłby lepszy

Na pytanie, kto byłby lepszym prezydentem Warszawy, jednak większość wskazuje Rafała Trzaskowskiego, choć tu różnica nie jest już taka duża. Kandydat Platformy zdobył 26 proc. glosów naszych ankietowanych, Jaki 23 proc.

Duży jest także odsetek osób, które nia mają zdania, bo aż 51 proc.

   WP.PL
Źródło: WP.PL
d1agooi

Jaki jako komisarz weryfikacyjny

Główną osią sporu będzie reprywatyzacja, ze wszystkich sił nagłaśniana przez PiS i kontrolowane przez partię media, a Patryk Jaki jako komisarz weryfikacyjny jest w tej roli oceniany bardzo pozytywnie.

Tak uważa 31 proc. ankietowanych. 22 proc. badanych ocenia jego rolę negatywnie.

Największy odsetek osób, które wyrażają się pochlebnie o Jakim to oczywiście sympatycy PiS - 76 proc. Już dużo mniej osób, podzielających tę opinie jest wśród zwolenników pozostałych partii (30 proc. w Kukiz'15, 20 proc. w PO i 14 proc. w Nowoczesnej).

d1agooi

Analogicznie najwięcej osób, które oceniają jego rolę negatywnie jest wśród wyborców partii opozycyjnych.

   WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie było przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 4-7 listopada 2017 roku.

d1agooi

Podziel się opinią

Share
d1agooi
d1agooi