Trwa ładowanie...

Patryk Jaki zostawia Trzaskowskiego w tyle. Sondaż WP

Według sondażu dla WP, przeprowadzonego na ogólnopolskim panelu Ariadna, to Patryk Jaki ma większe szanse na objęcie fotela prezydenta Warszawy niż Rafał Trzaskowski. Co ciekawe, według respondentów lepszym prezydentem byłby jednak Trzaskowski.

Patryk Jaki zostawia Trzaskowskiego w tyle. Sondaż WPŹródło: East News
d1ju8f6
d1ju8f6

Wszystko wskazuje na to, że Rafał Trzaskowski zmierzy się z Patrykiem Jakim o prezydenturę w Warszawie. To z pewnością będzie zacięta walka. Kto ma większe szanse na wygranie w stolicy?

Jaki po Gronkiewicz-Waltz?

28 proc. ankietowanych uważa, że Patryk Jaki z PiS. Zdecydowanie mniej osób stawia na Trzaskowskiego. Jedynie 19 proc. badanych jest zdania, że może wygrać kandydat PO. Aż 53 proc. nie ma zdania na ten temat.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Trzaskowski byłby lepszy

Na pytanie, kto byłby lepszym prezydentem Warszawy, jednak większość wskazuje Rafała Trzaskowskiego, choć tu różnica nie jest już taka duża. Kandydat Platformy zdobył 26 proc. glosów naszych ankietowanych, Jaki 23 proc.

d1ju8f6

Duży jest także odsetek osób, które nia mają zdania, bo aż 51 proc.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Jaki jako komisarz weryfikacyjny

Główną osią sporu będzie reprywatyzacja, ze wszystkich sił nagłaśniana przez PiS i kontrolowane przez partię media, a Patryk Jaki jako komisarz weryfikacyjny jest w tej roli oceniany bardzo pozytywnie.

Tak uważa 31 proc. ankietowanych. 22 proc. badanych ocenia jego rolę negatywnie.

Największy odsetek osób, które wyrażają się pochlebnie o Jakim to oczywiście sympatycy PiS - 76 proc. Już dużo mniej osób, podzielających tę opinie jest wśród zwolenników pozostałych partii (30 proc. w Kukiz'15, 20 proc. w PO i 14 proc. w Nowoczesnej)
.

d1ju8f6

Analogicznie najwięcej osób, które oceniają jego rolę negatywnie jest wśród wyborców partii opozycyjnych.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie było przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 4-7 listopada 2017 roku.

d1ju8f6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ju8f6