Trwa ładowanie...

Nowy portal i seria spotkań piknikowych. Tak PiS odpowie na konwencję Platformy

Tydzień po konwencji programowej w Katowicach, Prawo i Sprawiedliwość zamierza skontrować weekendowe forum PO i jej sojuszników. Przygotowano specjalny portal parodiujący obietnice opozycji. Jak dowiaduje się WP, politycy rządowi na czele z prezesem ruszą również na serię "wakacyjnych, rodzinnych pikników". Pierwszy w niedzielę w Goździe.

Nowy portal i seria spotkań piknikowych. Tak PiS odpowie na konwencję PlatformyŹródło: WP.PL
d5u33g2
d5u33g2

Od piątku do soboty w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki odbędzie się forum programowe Koalicji Obywatelskiej, prowadzone pod hasłem "Uzdrowić Polskę". Jak zapowiedział Grzegorz Schetyna, obok Katarzyny Lubnauer i Barbary Nowackiej, w "otwartym spotkaniu bez barierek, zakazów wstępu i miejsca tylko dla polityków", na 53 panelach będą ze sobą dyskutować parlamentarzyści oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

"Prawdziwe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej"

Jak dowiaduje się WP, Prawo i Sprawiedliwość po trzydniowym forum programowym w Katowicach "Myśląc Polska", w tym tygodniu stawia na bezpośrednią kontrę do działań PO. - Nie zwalniamy. Po konwencji w Katowicach, ruszamy z kolejnymi działaniami – mówi osoba ze sztabu PiS. Jednym z nich ma być stworzona specjalnie na tę okazję strona internetowa "Prawdziwe Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej", pod adresem forumprogramoweko.pl.

Zebrano na niej wypowiedzi i zapowiedzi wyborcze polityków PO w najważniejszych sektorach życia publicznego, imitujących główne panele z konwencji "Uzdrowić Polskę": rodzina, praca, edukacja, zdrowie, bezpieczeństwo i polityka zagraniczna. Zgodnie z intencją autorów, strona ma być "prześmiewczym nawiązaniem" do tego co opozycja mówiła m.in. o programach społecznych.

- Wiemy z doświadczenia, że niezależnie od tego, co Platforma obieca, zrobi coś odwrotnego. Tak było na przykład z podwyższeniem wieku emerytalnego - twierdzi nasz informator z Nowogrodzkiej, współodpowiedzialny za projekt. - Politycy opozycji co chwilę zdradzają swoje prawdziwe intencje; redukcji 500+, końca podwyżek płacy minimalnej itp. Ważne jest, by Polacy to wiedzieli - dodaje.

d5u33g2

Spotkania piknikowe polityków PiS-u

W ten weekend rusza również seria wakacyjnych spotkań PiS w terenie. Nową formą tych spotkań - jak przekonują sztabowcy - mają być rodzinne pikniki pomyślane w konwencji plenerowych rozmów z wyborcami. – Rozmowy z Polakami, słuchanie ludzi to zawsze była najmocniejsza strona PiS. – mówi członek sztabu partii, przekonując, że w ten sposób rząd zamierza konsultować "nowe pomysły programowe, które są wynikiem konwencji w Katowicach".

Jak ustaliła Wirtualna Polska, pierwszy piknik odbędzie się w niedzielę w mazowieckim Goździe. Weźmie w nim udział m.in. prezes Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki będzie przebywać wtedy najprawdopodobniej na Jasnej Górze. Spotkania w plenerowej formule mają aktywizować elektorat i szukać nowych wyborców.

Jest to plan w dużej mierze podobny do tej, który podczas konwencji PiS-u stosowała Platforma Obywatelska, zestawiając zdjęcia z konwencji rządowej, z wyjazdem sztabu w Polskę. Tym razem sytuacja się odwraca.

Marcin Makowski dla WP Opinie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d5u33g2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5u33g2