Trwa ładowanie...

Jacek Żakowski: Trzeba rozmawiać z Białorusią

Jacek Żakowski i Kamila Baranowska komentowali w #dzieńdobryWP politykę rządu wobec Białorusi. Publicysta „Polityki” relacje z Aleksandrem Łukaszenką nazwał strategią przerzucania mostów. Według niego nie jest to nic złego, choć rozczarowania tą strategią mogą się pojawić.

d35ld1i

- Trzeba rozmawiać z Białorusią. Naiwność jest jedną z konieczności w polityce. Natomiast nadmierna naiwność jest szkodliwa – mówił Jacek Żakowski. Dodał, że trzeba pokazywać dyktatorowi, że chce się z nim rozmawiać i w ten sposób go oswajać, tak samo jak to robił Zachód w stosunku do obozu komunistycznego w latach 70. i 80.

- Strategia przerzucania mostów wiąże się z rozczarowaniami. Obama i Tusk rozczarowali się Putinem (…). Teraz PiS rozczarowuje się Białorusią, ale to jest wliczone w rachunek – powiedział Jacek Żakowski.

- Nie tylko rząd PiS się rozczarował Białorusią. Inne państwa też to robiły – podkreśliła Kamila Baranowska. Dodała, że Aleksandr Łukaszenko zachował się jak każdy dyktator i okazał się nieprzewidywalny.

Publicystka „Do Rzeczy” cieszy się, że ocieplanie relacji z Białorusią skończyło się głównie na słowach marszałka Karczewskiego, że prezydent Białorusi jest ciepłym człowiekiem. A przykładem tego jest wspieranie przez Polskę funkcjonowania telewizji Biełsat.

d35ld1i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35ld1i