Trwa ładowanie...
ycipk-j4wxwu

Gostkiewicz: PiS zarzuca nam fake news. Pokazujemy dokumenty [OPINIA]

W czwartek podaliśmy informację, że Europejska Konfederacja Związków Zawodowych próbuje zablokować w Parlamencie Europejskim kandydaturę Elżbiety Rafalskiej na szefową Komisji Zatrudnienia. Europosłanka PiS Beata Mazurek zarzuciła nam, że napisaliśmy nieprawdę. Oto fakty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło i Elżbieta Rafalska
Beata Szydło i Elżbieta Rafalska (PAP, Fot: Leszek Szymański)
ycipk-j4wxwu

Fakty są takie: szef Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych (EKZZ) Luca Visentini napisał list do członków organizacji, skontaktował się również z przywódcami lewicowych i progresywnych frakcji europarlamentu.

W liście ostrzega przed możliwością obsadzenia fotela szefa Komisji Zatrudnienia przez reprezentanta frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) – do której należą posłowie i posłanki PiS.

W liście, do którego treści dotarł nasz informator z Brukseli, Visentini wprost wymienia nazwisko Elżbiety Rafalskiej jako kandydatki na stanowisko szefa Komisji Zatrudnienia:

ycipk-j4wxwu
List szefa EKZZ, Luki Viscontiego WP.PL
Podziel się

"Piszę do Was, aby wyrazić głębokie zaniepokojenie Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych niebezpieczeństwem objęcia fotela szefa Komisji Zatrudnienia przez reprezentanta/reprezentantkę frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów z Prawa i Sprawiedliwości.

Chciałbym zwrócić waszą uwagę na to, że polski rząd, kierowany przez partię PiS i z inicjatywy byłej minister pracy Elżbiety Rafalskiej, obecnie europosłanki i kandydatki do fotela szefowej Komisji Zatrudnienia, sprzeciwiał się proklamacji Europejskiego Filaru Spraw Socjalnych (dotyczy m.in. równego dostępu do zatrudnienia, osłon socjalnych itd.), sprzeciwiał się dialogowi społecznemu i negocjacjom zbiorowym w swoim własnym kraju...[....]"

- napisał Visentini.

Elżbieta Rafalska, jako była minister pracy, ma kompetencje i doświadczenie potrzebne do objęcia tego stanowiska, więc jej ewentualna kandydatura nie może dziwić. PiS jednak dementuje te informacje.

ycipk-j4wxwu

Co się zatem wydarzyło? Trudno przypuszczać, aby szef Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych pomylił się w kluczowej dla jego organizacji sprawie w oficjalnym dokumencie. Być może po prostu kandydatura Rafalskiej była chwilowa.

Zgodnie z obecnymi informacjami Delegacja Prawa i Sprawiedliwości w EKR zadecydowała, że kandydatką na szefową komisji Parlamentu Europejskiego do spraw zatrudnienia będzie była premier RP Beata Szydło.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-j4wxwu

ycipk-j4wxwu
ycipk-j4wxwu