Trwa ładowanie...

Duda-Tusk-Biedroń i długo, długo nikt. Nasz sondaż prezydencki

Andrzej Duda, Donald Tusk, Robert Biedroń – to oni znajdują się na podium w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego. To również im najbardziej ufamy. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

Duda-Tusk-Biedroń i długo, długo nikt. Nasz sondaż prezydenckiŹródło: East News, fot: David Rowland
d3fupm4

W naszym sondażu zapytaliśmy Polaków czy gdyby w najbliższą niedzielę odbyły się wybory prezydenckie, to czy wzięliby w nich udział. Wyniki są niemal identyczne z tymi, które uzyskaliśmy tydzień temu w przypadku wyborów samorządowych. 23 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nie zamierzałoby głosować, 67 proc. poszłoby do urn. Wybory w jeszcze większym stopniu zmobilizowałyby elektorat dwóch największy partii – PiS (96 proc. ) i PO (98 proc.).

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Panel Ariadna

W pytaniu o to, kogo Polacy widzieliby jako zwycięzcę pierwszej tury wyborów prezydenckich oraz w pytaniu, któremu politykowi ufamy najbardziej, przedstawiliśmy ankietowanym ten sam zestaw nazwisk.

d3fupm4

Mocna trójka, reszta tylko tłem

Jako zwycięzcę pierwszej tury uczestnicy sondażu wskazali Andrzeja Dudę (34 proc.). Daleko za nim – z wynikiem 21 proc. – znalazł się Donald Tusk. Trzecie miejsce zajął Robert Biedroń (14 proc.). Pozostali politycy nie przekroczyliby 10 proc.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Panel Ariadna

To również urzędujący prezydent cieszy się obecnie największym zaufaniem spośród polityków, których nazwiska znalazły się w zestawieniu. Na Andrzeja Dudę wskazało 13 proc. ankietowanych. Drugi jest Tusk – 10 proc., a trzeci Biedroń – 9 proc. W tym przypadku wielu, bo aż 46 proc. uczestników sondażu, zadeklarowało, że nie ufa żadnemu z wymienionych.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Panel Ariadna

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 17-21 sierpnia 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzywyż (N=1049). Kwoty dobrane według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

d3fupm4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fupm4