ycipk-31x9d1

Badanie: Schetyna i PO bardziej winni rozpadu Koalicji Obywatelskiej niż SLD i PSL

Opozycja nie wystartuje wspólnie w wyborach. Z badania na panelu Ariadna dla WP wynika, że połowa wyborców po równo obwinia liderów i ich partie za ten stan rzeczy. Ci, którzy wskazują jednego winnego, najczęściej uważają, że to wina Grzegorza Schetyny i PO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna i PO są winni rozpadu koalicji opozycji - uważa 29 proc. badanych.
Grzegorz Schetyna i PO są winni rozpadu koalicji opozycji - uważa 29 proc. badanych. (PAP, Fot: Piotr Nowak)
ycipk-31x9d1

Zjednoczona Prawica zmierzy się w jesiennych wyborach z kilkoma blokami opozycyjnymi. Część z nich wspólnie startowała w wyborach europejskich w maju. Teraz zdecydowały się na oddzielny start.

Jak to wpłynie na wybory parlamentarne? 56 proc. badanych uważa, że to pomoże PiS i zwiększy szanse tego ugrupowania na zwycięstwo. Co ciekawe, takie przekonanie mają zarówno zadeklarowani wyborcy PiS (72 proc.), jak i PO (73 proc.). To oznacza, że decyzja opozycji o starcie oddzielnie nie spotkała się ze zrozumieniem ich własnego elektoratu. Zaledwie 13 proc. badanych uważa, że rozpad bloku opozycyjnego nie pomoże PiS.

ycipk-31x9d1
Wirtualna Polska
Podziel się

Kto więc ponosi za to winę? Według 50 proc. badanych wszystkie partie po równo. Z kolei ci, którzy uważają, że winny jest jeden, wskazują na Grzegorza Schetynę i PO - to aż 29 proc. wskazań. PSL i Władysława Kosiniaka-Kamysza obwinia 12 proc. badanych, a zaledwie 3 proc. SLD i Włodzimierza Czarzastego. 6 proc. badanych cechuje się wyrozumiałością i uważa, że nikt nie jest winny rozpadu opozycyjnej koalicji.

Wirtualna Polska
Podziel się
ycipk-31x9d1

Nota metodologiczna:

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1037 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 19 – 22 lipca 2019 roku.

Zobacz także: Miller podpowiada opozycji, jak wygrać z PiS

ycipk-31x9d1
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Trafne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-31x9d1

ycipk-31x9d1
ycipk-31x9d1