Trwa ładowanie...

Badanie. Małgorzata Kidawa-Błońska mało rozpoznawalna

Koalicja Obywatelska zdecydowała, że zamiast Grzegorza Schetyny jako kandydatkę na premiera wystawi Małgorzatę Kidawę-Błońską. Z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna wynika, że była marszałek Sejmu cieszy się znacznie niższą rozpoznawalnością niż poprzednia kobieta, która stanęła na czele rządu, czyli Beata Szydło.

Badanie. Małgorzata Kidawa-Błońska mało rozpoznawalnaŹródło: East News
d4c8ns6

Aż 88 proc. respondentów deklaruje, że słyszało o Beacie Szydło. W przypadku Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ten odsetek wynosi zaledwie 51 proc. Zaufanie do obu kandydatek kształtuje się na podobnym poziomie. Zwraca uwagę duża grupa, która nie ufa ani Szydło, ani Kidawie-Błońskiej.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Według publicystów Małgorzata Kidawa-Błońska miała pokazać "bardziej koncyliacyjną" twarz Koalicji Obywatelskiej i nadać nową dynamikę jej kampanii wyborczej. Wyniki badania na panelu Ariadna sugerują jednak, że wielu wyborców nawet nie zdaje sobie sprawy, że to ona jest kandydatką KO na stanowisko premiera.

d4c8ns6

Niespełna połowa badanych słyszała, że właśnie była marszałek Sejmu ma zostać szefową rządu Koalicji Obywatelskiej, jeśli ta wygra wybory. Co zrozumiałe, wspomniany odsetek jest wyższy wśród zwolenników PO, jednak prawie 30 proc. z nich nie wie, kto będzie ich kandydatem na premiera.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Zobacz też: #Newsroom. Kłótnia w studio między PiS i PO. Poszło o prawo do aborcji

Mateusz Morawiecki najlepszym kandydatem PiS

Badani zostali również zapytani o to, którego z polityków PiS znają przynajmniej ze słyszenia. Zdecydowanie najwięcej respondentów wskazało Mateusza Morawieckiego oraz Jarosława Kaczyńskiego (po 87 proc.). Wysoki wynik uzyskał również Joachim Brudziński (61 proc.).

d4c8ns6

Ankietowani uważają, że najlepszym kandydatem PiS na premiera jest obecny szef rządu. Morawiecki wyprzedził o prawie 20 proc. drugiego w tym zestawieniu prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4c8ns6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4c8ns6