Trwa ładowanie...
d1kjod1

Badanie. Małgorzata Kidawa-Błońska mało rozpoznawalna

Koalicja Obywatelska zdecydowała, że zamiast Grzegorza Schetyny jako kandydatkę na premiera wystawi Małgorzatę Kidawę-Błońską. Z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna wynika, że była marszałek Sejmu cieszy się znacznie niższą rozpoznawalnością niż poprzednia kobieta, która stanęła na czele rządu, czyli Beata Szydło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-Błońska (East News)
d1kjod1

Aż 88 proc. respondentów deklaruje, że słyszało o Beacie Szydło. W przypadku Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ten odsetek wynosi zaledwie 51 proc. Zaufanie do obu kandydatek kształtuje się na podobnym poziomie. Zwraca uwagę duża grupa, która nie ufa ani Szydło, ani Kidawie-Błońskiej.

WP.PL

Według publicystów Małgorzata Kidawa-Błońska miała pokazać "bardziej koncyliacyjną" twarz Koalicji Obywatelskiej i nadać nową dynamikę jej kampanii wyborczej. Wyniki badania na panelu Ariadna sugerują jednak, że wielu wyborców nawet nie zdaje sobie sprawy, że to ona jest kandydatką KO na stanowisko premiera.

d1kjod1

Niespełna połowa badanych słyszała, że właśnie była marszałek Sejmu ma zostać szefową rządu Koalicji Obywatelskiej, jeśli ta wygra wybory. Co zrozumiałe, wspomniany odsetek jest wyższy wśród zwolenników PO, jednak prawie 30 proc. z nich nie wie, kto będzie ich kandydatem na premiera.

WP.PL

Zobacz też: #Newsroom. Kłótnia w studio między PiS i PO. Poszło o prawo do aborcji

Mateusz Morawiecki najlepszym kandydatem PiS

Badani zostali również zapytani o to, którego z polityków PiS znają przynajmniej ze słyszenia. Zdecydowanie najwięcej respondentów wskazało Mateusza Morawieckiego oraz Jarosława Kaczyńskiego (po 87 proc.). Wysoki wynik uzyskał również Joachim Brudziński (61 proc.).

d1kjod1

Ankietowani uważają, że najlepszym kandydatem PiS na premiera jest obecny szef rządu. Morawiecki wyprzedził o prawie 20 proc. drugiego w tym zestawieniu prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

WP.PL

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1kjod1

Podziel się opinią

Share

d1kjod1

d1kjod1