Trwa ładowanie...

250. rocznica powołania Orderu Świętego Stanisława

7 maja 1765 roku Stanisław August Poniatowski ustanowił Order Świętego Stanisława. Nadał Orderowi dewizę "nagradzając, zachęcaj", która okazała się uniwersalną i ponadczasową. Oficjalne uroczystości związane z rocznicą odbędą się 10 maja w Warszawie.

250. rocznica powołania Orderu Świętego StanisławaŹródło: WP
d2jbzlt
d2jbzlt

- W 250. rocznicę powołania Orderu Świętego Stanisława założyliśmy Federację Preamiando Incitat, której formuła wzorowana jest na Orderze Św. Stanisława a przy tym odpowiada naszym czasom i nowym wyzwaniom - mówi Andrzej Szkoda, prezydent federacji. - Cele Federacji są nader aktualne, to działalność charytatywna, jej wspieranie, płaszczyzna do współpracy między organizacjami w Polsce i za granicą, wymiana doświadczeń, ochrona ludzi dobrej woli przed osobami wątpliwych zamiarów, a długoterminowo działanie przy ONZ, komisji EU i wpływanie na losy całej ludzkości - dodaje Marcin Kwiatkowski, marszałek federacji.

- Otwartość na różne środowiska społeczne, jak również na inne ordery i zakony rycerskie jest wyróżnikiem Federacji. Warto dodać, że otrzymaliśmy już pierwsze deklaracje włączenia do Federacji organizacji również z innych krajów. Do dnia 16 maja procedura wstępu do Federacji jest uproszczona, po tej dacie konieczny będzie 3 miesięczny okres karencji - dodaje Piotr Pniewski Vice-Marszałek Federacji.

10 maja o godz. 13. odbędą się oficjalne uroczystości związane z obchodami 250. rocznicy powołania Orderu Świętego Stanisława w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. W sobotę 16 maja o godzinie 12.00 odbędzie się ukonstytuowanie Federacji Preamiando Incitat oraz inwestytura Rycerskiego Orderu Świętego Stanisława. Uroczystość odbędzie się w Katedrze Polowej WP (ul. Długa 13/15, Warszawa).

Więcej informacji o federacji na portalu http://praemiandoincitat.org/ .

d2jbzlt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jbzlt