Trwa ładowanie...
dlu8ij5
dlu8ij5
dlu8ij5

19 maja 1480 - Zmarł Jan Długosz

Zmarł Jan Długosz, historyk, kanonik krakowski, wychowawca synów Kazimierza Jagiellończyka, autor dzieła "Roczniki czyli Kroniki sławnego Królestwa Polskiego" - pierwszej syntezy w historiografii polskiej. Urodził się w 1415 r.

19 maja 1895 - Urodził się Stanisław Kopański

Urodził się Stanisław Kopański, generał, organizator i dowódca Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich. Po wojnie pozostał na emigracji, w 1946 roku komunistyczne władze pozbawiły go obywatelstwa polskiego.

19 maja 1912 - Zmarł Bolesław Prus

Zmarł Bolesław Prus, właściwe nazwisko Aleksander Głowacki, herbu Prus, pisarz i publicysta, okresu pozytywizmu, popularyzator wiedzy, działacz społeczny, propagator turystyki pieszej i rowerowej, współpracował z pismami satyrycznymi "Mucha" i "Kolce", z "Kurierem Warszawskim" i "Tygodnikiem Ilustrowanym". Autor powieści: "Placówka", "Lalka", "Faraon", "Anielka", "Emancypantki", a także opowiadań: "Przygoda Stasia", "Antek", "Kamizelka". Urodził się 20 sierpnia 1847 r.

dlu8ij5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Redakcja Wirtualnej Polski
dlu8ij5

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj