Trwa ładowanie...
d17oxr4
d17oxr4
d17oxr4

17 czerwca 1025 - Zmarł Bolesław Chrobry

Zmarł Bolesław Chrobry, pierwszy koronowany król Polski. Był sojusznikiem cesarza Ottona III. W 1018 roku zdobył Kijów, a następnie osadził na ruskim tronie swojego zięcia Światopełka I. W 1019 roku przyłączył do swojego państwa Grody Czerwieńskie. Urodził się w 966 lub 967 roku.

17 czerwca 1696 - Zmarł Jan III Sobieski

Zmarł król Jan III Sobieski, zwycięzca armii tureckiej w bitwach pod Wiedniem i Chocimiem. Król Polski od 1674 roku, hetman wielki koronny od 1668 roku, mecenas kultury, fundator kościołów. Jego śmierć zakończyła okres potęgi politycznej państwa polskiego. Przez Turków zwany "Lwem Lechistanu", a przez chrześcijan - "Obrońcą Wiary". Urodził się 17 sierpnia 1629 roku.

17 czerwca 1934 - Utworzenie obozu w Berezie Kartuskiej

W odpowiedzi na zabójstwo Bronisława Pierackiego, ministra spraw wewnętrznych, prezydent Ignacy Mościcki wydał dekret o utworzeniu w Berezie Kartuskiej obozu izolacji dla "osób zagrażających bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu".

d17oxr4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Wyłączono komentarze

Jako redakcja Wirtualnej Polski doceniamy zaangażowanie naszych czytelników w komentarzach. Jednak niektóre tematy wywołują komentarze wykraczające poza granice kulturalnej dyskusji. Dbając o jej jakość, zdecydowaliśmy się wyłączyć sekcję komentarzy pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d17oxr4