ycipk-katp33

Wyborcy PiS nie mają pojęcia, kim jest i co robi Stanisław Piotrowicz

W trakcie kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego jego twarz dzień w dzień pojawiała się w telewizyjnych wiadomościach na wszystkich kanałach. Dlatego wynik badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski są tak zaskakujące: większość badanych nie ma pojęcia, kim jest człowiek do specjalnych poruczeń PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stanisław Piotrowicz
Stanisław Piotrowicz (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
ycipk-katp33

Jeżeli PiS chciał coś przepchnąć przez Sejm, używał do tego Stanisława Piotrowicza. Były PRL-owski prokurator zasłynął m.in. zarządzania ponownych głosowań, gdy pierwsze były nie po myśli PiS. Niedawno media przypomniały, jak w skandaliczny sposób bronił oskarżonego o pedofilię proboszcza z Tylawy. Twarz i nazwisko posła zna chyba każdy przeciwnik rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Za to wyborcy PiS nie mają pojęcia, kim jest ten człowiek. Oto wyniki naszego badania:

Wyniki badania w panelu Ariadna WP.PL
Podziel się
ycipk-katp33

70 proc. badanych deklarujących się jako zwolennicy Platformy Obywatelskiej zna enfant terrible PiSu "choćby ze słyszenia". Za to aż 73 proc. badanych deklarujących się jako zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości nawet nie słyszało o pośle Piotrowiczu. Trochę ponad połowa zwolenników PO wie, czym Piotrowicz się zajmuje (m.in. reprezentował posłów-wnioskodawców [czyli posłów PiS] w trakcie prac nad dwiema ustawami zmieniającymi ustawę o Trybunale Konstytucyjnym oraz nada projektami pięciu niezwykle kontrowersyjnych jeśli chodzi o ich zgodność z prawem uchwał o stwierdzeniu "braku mocy prawnej" uchwał w sprawie wyboru sędziów TK przez Sejm VII kadencji). Aż 86 proc. badanych – zwolenników PiS nie ma pojęcia, co właściwie robi Stanisław Piotrowicz (bez podziału na zwolenników partii nie wie tego 78 proc. badanych).

Wśród tych, którzy choćby ze słyszenia znają Piotrowicza, przeważa negatywna ocena jego pracy nad forsowanymi przez PiS zmianami w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Wyniki badania w panelu Ariadna WP.PL
Podziel się

Zdaniem większości badanych, którzy wiedzą, kim jest Piotrowicz, nie powinen on mieć wiele wspólnego z tymi zmianami. I znów olbrzymią większośc przeciwników stanowią przeciwnicy PiS. Zwolennicy partii Kaczyńskiego niewielką większością uznali, że nie przeszkadza im poseł Piotrowicz w awangardzie zmian w sądach. A aż 27 proc. badanych nie ma zdania na ten temat.

ycipk-katp33
Wyniki badania w panelu Ariadna WP.PL
Podziel się

Niewielu z zapytanych przez nas Polaków wie również o przeszłości Piotrowicza jako prokuratora. 77 proc. zdeklarowanych zwolenników PiS i 40 proc. zdeklarowanych zwolenników PO nie wie, że Piotrowicz był w PRL prokuratorem uczestniczącym jako oskarżyciel w procesach działaczy opozycji demokratycznej.

Wyniki badania w panelu Ariadna WP.PL
Podziel się

Badanie przeprowadzone na panelu Ariadna w dniach 5-7 października 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1052). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.

ycipk-katp33
Polub WP Opinie
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Trafne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-katp33

ycipk-katp33
ycipk-katp33