Trwa ładowanie...

Tylko w WP: Polacy źle oceniają działania rządu PiS po nawałnicach

Niemal połowa Polaków (49 proc.) źle ocenia działania rządu Beaty Szydło w związku z nawałnicami, jakie przeszły przez Polskę. Tak wynika z sondażu Ariadny dla Wirtualnej Polski. Pozytywnie o rządzących wypowiada się 24 proc. badanych. Co druga osoba (56 proc.) uważa, że pomoc dla poszkodowanych jest niewystarczająca. 23 proc. ocenia ją dobrze.

Share
Tylko w WP: Polacy źle oceniają działania rządu PiS po nawałnicachŹródło: PAP, fot: Tytus Żmijewski
d400j23

Premier Beata Szydło odwiedzi dzisiaj tereny, które ucierpiały w wyniku nawałnic w rejonie Wielkopolski. Wcześniej przebywała na Pomorzu, gdzie poszkodowanych są tysiące osób. Wirtualna Polska zapytała Polaków, co sądzą o pomocy, jakiej udziela rząd ofiarom kataklizmu.

Jak oceniasz działania rządu po nawałnicach:

WP.PL
Źródło: WP.PL

Polacy pozytywnie oceniają pomoc służb ratunkowych. 53 proc. ankietowanych dobrze wyraża się o ich pracy na Pomorzu. Przeciwnego zdania był co czwarty badany (24 proc.). 23 proc. nie potrafiło tego ocenić. Podobne opinie wyrażają na temat wsparcia wojska. Pozytywnie pomoc armii ocenia47 proc. Polaków, 27 proc. negatywnie., a 26 proc. trudno powiedzieć.

Czy pomoc rządu dla poszkodowanych jest wystraczająca?

WP.PL
Źródło: WP.PL

Oceny Polaków zmieniły się, gdy zapytaliśmy ich o ocenę pracy rządu PiS. Negatywnie pomoc rządzących dla ofiar nawałnic recenzuje 49 proc. badanych, 27 proc. pozytywnie, a 24 proc. nie umie tego ocenić.

d400j23

Sondaż pokazuje także, że ankietowani uważają, iż pomoc rządu dla poszkodowanych jest niewystarczająca (56 proc.). Jako odpowiednią oceniło ją 23 proc., a 21 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 18 - 21 sierpnia 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1055). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

d400j23
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d400j23
d400j23