Tylko w WP: Polacy źle oceniają działania rządu PiS po nawałnicach

Niemal połowa Polaków (49 proc.) źle ocenia działania rządu Beaty Szydło w związku z nawałnicami, jakie przeszły przez Polskę. Tak wynika z sondażu Ariadny dla Wirtualnej Polski. Pozytywnie o rządzących wypowiada się 24 proc. badanych. Co druga osoba (56 proc.) uważa, że pomoc dla poszkodowanych jest niewystarczająca. 23 proc. ocenia ją dobrze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Beata Szydło na zniszczonych terenach
Beata Szydło na zniszczonych terenach (PAP, Fot: Tytus Żmijewski)
WP

Premier Beata Szydło odwiedzi dzisiaj tereny, które ucierpiały w wyniku nawałnic w rejonie Wielkopolski. Wcześniej przebywała na Pomorzu, gdzie poszkodowanych są tysiące osób. Wirtualna Polska zapytała Polaków, co sądzą o pomocy, jakiej udziela rząd ofiarom kataklizmu.

Jak oceniasz działania rządu po nawałnicach:

WP.PL
Podziel się
WP

Polacy pozytywnie oceniają pomoc służb ratunkowych. 53 proc. ankietowanych dobrze wyraża się o ich pracy na Pomorzu. Przeciwnego zdania był co czwarty badany (24 proc.). 23 proc. nie potrafiło tego ocenić. Podobne opinie wyrażają na temat wsparcia wojska. Pozytywnie pomoc armii ocenia47 proc. Polaków, 27 proc. negatywnie., a 26 proc. trudno powiedzieć.

Czy pomoc rządu dla poszkodowanych jest wystraczająca?

WP.PL
Podziel się

Oceny Polaków zmieniły się, gdy zapytaliśmy ich o ocenę pracy rządu PiS. Negatywnie pomoc rządzących dla ofiar nawałnic recenzuje 49 proc. badanych, 27 proc. pozytywnie, a 24 proc. nie umie tego ocenić.

WP

Sondaż pokazuje także, że ankietowani uważają, iż pomoc rządu dla poszkodowanych jest niewystarczająca (56 proc.). Jako odpowiednią oceniło ją 23 proc., a 21 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 18 - 21 sierpnia 2017 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1055). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Polub WP Opinie
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Trafne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.
WP