Trwa ładowanie...

TYLKO w WP. Domalowanie tęczowej aureoli było profanacją (Badanie)

Polakom nie podoba się domalowanie tęczowej aureoli na ksero obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Tak wynika z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

TYLKO w WP. Domalowanie tęczowej aureoli było profanacją (Badanie)Źródło: East News, fot: Beata Zawrzel/REPORTER
d2l4ow3
d2l4ow3

Proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płocku przygotował Grób Pański. Krzyż został otoczony "grzechami", między innymi: "LGBT", "gender" czy "zboczenia".

W nocy 26 na 27 kwietnia wokół kościoła rozlepione zostały plakaty z przerobionym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej – Maryja i Dzieciątko mieli tęczowe aureole.

Kilka dni później zatrzymana została Elżbieta Podleśna. Policja weszła do jej mieszkania we wczesnych godzinach porannych. Postawiony został jej zarzut profanacji.

Zobacz także: Marianin w Licheniu molestował Saramonowicza. „Księża tworzyli tam siatkę pedofilską”

Szef MSWiA Joachim Brudziński ogłosił: "Żadne bajanie o wolności i 'tolerancji' NIKOMU nie daje prawa do obrażania uczuć ludzi wierzących".

d2l4ow3

W badaniu na panelu Ariadna zapytaliśmy, co Polacy sądzą o sprawie.

O akcji Elżbiety Podleśnej słyszało 69 proc. uczestników badania (79 proc. wyborców PiS i 92 proc. wyborów Platformy Obywatelskiej).

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Panel Ariadna

Ponad połowa ankietowanych – 51 proc. – ma negatywny stosunek do przerobienia obrazu. W ocenie widać wyraźną różnicę pomiędzy wyborcami PiS i PO. Pierwsi z nich działalność Podleśnej oceniają negatywnie aż w 75 proc., podczas gdy drudzy w zaledwie 26 proc.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Panel Ariadna

53 proc.uczestników badania uważa, że doszło do profanacji (74 proc. wyborców PiS i 36 proc. wyborców PO).

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Panel Ariadna

46 proc. ankietowanych uznało, że tęczowa aureola obraziła ich uczucia religijne. I ponownie widać zdecydowaną różnicę w odpowiedziach wyborców PiS i PO – 74:35 proc.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: Panel Ariadna

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariada. Próba ogólnopolska licząca N=1053 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 10-13 maja 2019 roku.

d2l4ow3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l4ow3