Trwa ładowanie...

To od nas zależy, co będzie działo się w Polsce. Wieczór Wyborczy w WP. Niedziela 22:15 na żywo

Kampania wyborcza za nami. Jaka była? Bardzo długa, męcząca, chwilami emocjonująca i niestety mało merytoryczna. To kolejna kampania, która utrwalała podział Polski, nie przybliżyła nas do zgody, nie zachęcała do wytyczenia wspólnych celów. Zabrakło debaty z prawdziwego zdarzenia, zabrakło dyskusji na naprawdę istotne tematy. Nie możemy przecież telewizyjnych "szoł", które z przyzwyczajenia nazywano "debatami", traktować jako poważnej dyskusji. Kandydaci skupili się przede wszystkim na wytykaniu sobie błędów i potknięć. Owszem, walczyli zaciekle, ale na miny i gesty, których wcześniej pieczołowicie uczyli się od speców PR.

To od nas zależy, co będzie działo się w Polsce. Wieczór Wyborczy w WP. Niedziela 22:15 na żywoŹródło: WP
d4j6cmf
d4j6cmf

W Wirtualnej Polsce relacjonowaliśmy to wszystko, pokazywaliśmy naszym użytkownikom kampanię taką, jaką ona rzeczywiście była. Komentowaliśmy ją, korzystając z pomocy najlepszych w Polsce ekspertów - politologów, komentatorów i analityków politycznych. Chcieliśmy zrozumieć, dlaczego jest taka, a nie inna. Oczywiście rozmawialiśmy również ze wszystkimi najpoważniejszymi kandydatami, przybliżając naszym użytkownikom ich poglądy i programy. To wszystko jest w naszym portalu, można to odnaleźć i sobie przypomnieć.

Pomimo niskiego poziomu merytorycznego kampanii, Wirtualna Polska starła się wyciągnąć z niej coś pozytywnego, skierować dyskusję na odpowiednie tory. Przede wszystkim jednak staraliśmy się być obiektywni. To rzadko spotykana dzisiaj postawa. Coraz chętniej polskie media opowiadają się po jednej ze stron i nie ukrywają swoich sympatii politycznych. Nie do końca się nam to podoba. Na ile to tylko możliwe - nie chcemy pogłębiać wystarczająco już głębokich podziałów.

W Wirtualnej Polsce również mamy swoje poglądy i sympatie, ale wierzymy w to, że nasi użytkownicy potrafią sami zdecydować o tym, co jest dla nich i dla Polski najlepsze. Wierzymy w to, że nasi odbiorcy cenią sobie pluralizm i różnorodność opinii. Wierzymy wreszcie, że wolą takie bogactwo od jednoznacznej, niepozostawiającej miejsca na żadne wątpliwości, deklaracji. Dlatego też prezentujemy stanowiska wszystkich stron, publikujemy artykuły i felietony autorów z najróżniejszych "parafii", zapraszamy do dyskusji ludzi ze strony lewej i prawej, jak również tych, którzy nie chcą i nie potrafią tak jednoznacznie się określić.

Czas na II turę wyborów. Nie od dzisiaj wiadomo, że ten finał będzie bardzo emocjonujący. W niedzielę tuż przed 22.30 rozpoczynamy w WP wieczór wyborczy, na który serdecznie zapraszam. Będzie to program na żywo, który obejrzycie bezpośrednio na stronie głównej Wirtualnej Polski. Nasi użytkownicy będą mogli także włączyć się do dyskusji, korzystając z kanałów WP na Facebooku i Twitterze. Będziemy na bieżąco relacjonować wyniki, łączyć się na żywo ze sztabami wyborczymi obu kandydatów, czołówka polskich ekspertów i komentatorów będzie na żywo dzielić się z naszymi użytkownikami swoimi opiniami i prognozami na bliższą i dalszą przyszłość. Będziemy gościć między innymi redaktora naczelnego "Do Rzeczy" Pawła Lisickiego i publicystę "Polityki" Jacka Żakowskiego, będą politolodzy, politycy PO i PiS, ale nie tylko, bo będziemy gościć też przedstawicieli PSL, SLD oraz Pawła Kukiza. Gospodarzem programu jest Michał Kobosko, dziennikarz gwarantujący wysoki poziom dyskusji, a przede wszystkim obiektywność.

Bardzo gorąco zachęcam do oglądania wieczoru wyborczego w WP i równie gorąco namawiam wszystkich do wzięcia wcześniej udziału w wyborach. To od nas zależy, co będzie się działo w Polsce.

d4j6cmf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4j6cmf