Trwa ładowanie...

Tego jeszcze nie było. Mike Tyson opowiada o bohaterach Powstania Warszawskiego

”Nie wolno nam nigdy o tym zapomnieć” - mówi bokser Mike Tyson, chwaląc bohaterstwo powstańców warszawskich. Wirtualna Polska jako pierwsza publikuje jego przesłanie, które powstało we współpracy z polskim biznesmenem.

d4jf0ex
d4jf0ex

”Mogę być niekwestionowanym mistrzem wagi ciężkiej, ale to oni są prawdziwymi bohaterami”. Tak o powstańcach nie mówiła do tej pory chyba żadna gwiazda światowego formatu. W dniu 29 lipca 2018 jako pierwsi publikujemy materiał video na temat Powstania Warszawskiego, z udziałem Mike’a Tysona. Video powstało dzięki inicjatywie Prezesa Rady Nadzorczej FoodCare Wiesława Włodarskiego.

“Znam Mike Tysona od wielu lat, jest twarzą naszej marki ’Black Energy Drink’. Mało osób o tym wie, ale Mike prywatnie bardzo interesuje się historią. Często rozmawiałem z nim o historii Polski w tym także o historii II Wojny Światowej. Kiedy zwróciłem się do Mike'a z pomysłem, aby zrobić wideo o Powstaniu Warszawskim z radością się zgodził. Wiedział dużo o tej części naszej przeszłości. Sam napisał i zredagował część filmu. “ - mówi Wiesław Włodarski Prezes Rady Nadzorczej FoodCare, który jest pomysłodawcą oraz organizatorem akcji.

Zamieszczenie materiału na Youtube poprzedza 74-tą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Materiał video został zrealizowany został w lipcu br. w domu Mike’a Tysona w Las Vegas. Amerykański bokser jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych sportowców na świecie. Jego udział w video o Powstaniu Warszawskim ma charakter społeczny, gwiazdor nie wziął wynagrodzenia za udział w kampanii.

Wcześniej, w sobotę 28 lipca, w toku tej samej kampanii informującej o kulisach Powstania, w amerykańskim dzienniku ”New York Times” ukazała się całostronicowe ogłoszenie o walkach z niemieckim okupantem, które rozpoczęły się 1 sierpnia 1944 r.

d4jf0ex

“Nie rozumiejąc wszystkiego, przez co przeszła Polska, naszych cierpień podczas II Wojny Światowej z rąk niemieckich nazistów, a następnie przez trudny czas z jakim mieliśmy do czynienia w czasach komunizmu, nie można zrozumieć co dziś czyni Polaków Polakami. To cierpienie uczyniło nas silnymi, dało nam wolę walki. Mam więc nadzieję, że my Polacy staniemy teraz razem, aby przedstawić światu naszą historię” – podkreśla Wiesław Włodarski.“Wszyscy musimy odegrać rolę w promocji Polski. Musimy zrobić wszystko, co możliwe, aby świat zobaczył i zrozumiał nie tylko dzisiejszą Polskę, z niezwykłym rozwojem biznesu, z wielką siłą w gospodarce, produkcji, ale także naszą historię. – dodaje.

Polska firma FoodCare podbija światowy rynek takimi markami jak Fitella, Gellwe N-Gine i Black Energy, 4Move i Frugo. FoodCare jest największym producentem marek własnych w kategoriach deserowych w Europie Środkowej. Prezes Wiesław Włodarski jest także właścicielem pięciogwiazdkowego hotelu The Bonerowski Palace przy Rynku Głównym w Krakowie.

Marcin Makowski dla WP Opinie

d4jf0ex
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jf0ex