Trwa ładowanie...

Szydło wygryzie Morawieckiego? Sondaż dla Wirtualnej Polski

Zdaniem Polaków Beata Szydło nie ma szans zastąpić premiera Mateusza Morawieckiego - wynika z sondażu dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna.

Szydło wygryzie Morawieckiego? Sondaż dla Wirtualnej PolskiŹródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d21p3fb
d21p3fb

Po wypowiedziach nt. programu 500+ Polacy zaczęli się zastanawiać, czy Beata Szydło chce wrócić na fotel premiera. Wirtualna Polska postanowiła sprawdzić, czy Polacy spodziewają się jej powrotu i co sądzą o zapowiedzianym przez nią poszerzeniu formuły programu.

Wyniki wskazują na to, że słowa Szydło dały nadzieję większości Polaków.

d21p3fb

Aż 60 proc. badanych osób ocenia pomysł poszerzenia programu 500+ pozytywnie.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

Najwięcej entuzjazmu pomysł Beaty Szydło wzbudza wśród wyborców Kukiz'15 (67 proc.), PiS-u (66 proc.) oraz PO (64 proc.).

Czy Szydło ma szanse na powrót na fotel premiera?

Zmiany personalne w rządzie Morawieckiego, mogą sugerować, że nowy premier dostał zadanie "posprzątania po Beacie Szydło" tam, gdzie jej rząd najbardziej zaszkodził. Beata Szydło opuściła fotel premiera i od tego czasu konsekwentnie kreuje się na alternatywę dla obecnego premiera.

d21p3fb

Na pytanie czy ma ona szanse, by ponownie objąć stanowisko premiera, aż 54 proc. badanych stanowczo zaprzeczyło. Jedynie 17 proc. spośród biorących udział w badaniu przyznało, że są pewni jej powrotu. Reszcie badanych trudno było odpowiedzieć na to pytanie (29%).

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

Najwięcej osób spośród zaprzeczających takiej możliwości jest powiązanych z Nowoczesną (76%), Kukiz'15 (73%) oraz PO (70%). Podobnie uważają także osoby sympatyzujące z PiS (47%).

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 19-22 stycznia 2018 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1040). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku, wykształcenia i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.

d21p3fb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21p3fb