Trwa ładowanie...

Sympatycy PiS i opozycji są tego samego zdania. Chodzi o Tuska. Najnowszy sondaż

Według sondażu dla WP, przeprowadzonego na ogólnopolskim panelu Ariadna, zaproszenie Donalda Tuska na obchody 11 listopada to była dobra decyzja prezydenta. Ale inna jego decyzja nie spotkała się już z takim entuzjazmem.

Sympatycy PiS i opozycji są tego samego zdania. Chodzi o Tuska. Najnowszy sondażŹródło: East News
dxucneg
dxucneg

Na zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy na Święto Niepodległości przybył do Warszawy były premier, obecnie szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Kiedy składał wieniec przed Grobem Nieznanego Żołnierza, słychać było gwizdy i buczenie.

Ale mimo krytyki z różnych stron zdecydowana większość ankietowanych przyjęła to zaproszenie pozytywnie.

Tak oceniło zaproszenie Tuska aż 61 proc. respondentów. Jedynie 12 proc. ocenia je negatywnie. 27 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat.

dxucneg

Najwięcej osób, którym podobał się gest Dudy, jest wśród sympatyków Platformy Obywatelskiej (98 proc.) i Nowoczesnej (97 proc.). Wśród nich też jest najmniej tych, którzy odnoszą się do tego zaproszenia negatywnie.

Nawet w obozie PiS 56 proc. ankietowanych odnosi się do tego pozytywnie.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Wywiad udzielony ojcu Tadeuszowi Rydzykowi

Ojciec Tadeusz Rydzyk przeprowadził wywiad z prezydentem na początku listopada. Padały mocne słowa. Przez cały czas jego trwania mnożyło się od komentarzy. Większość jest głosem oburzenia na zachowanie Rydzyka.

dxucneg

Jak oceniono prezydenta?

Według naszych ankietowanych Andrzej Duda wypadł pozytywnie. Tak stwierdziło 41 proc. Jednak nie można powiedzieć, że jest to zdecydowana większość, bo 33 proc. oceniło Dudę negatywnie. 26 proc. respondentów nie miało zdania.

Najbardziej wyrównane opinie są wśród sympatyków Nowoczesnej.

Najwięcej pozytywnych ocen Duda zdobył w obozie Kukiz'15 - 57 proc. i PiS - 55 proc.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Rydzyk w roli gospodarza

Mimo pozytywnej oceny prezydenta, gros ankietowanych negatywnie oceniło fakt, że Andrzej Duda udzielił wywiadu, w którym w roli dziennikarza wystąpił ojciec Tadeusz Rydzyk.

dxucneg

Największa fala krytyki spadła na prezydenta ze strony sympatyków Nowoczesnej (83 proc.) i Platformy (67 proc). Ale wśród zwolenników Kukiz'15 również większość (42 proc.) oceniła ten fakt negatywnie.

Jedynie w obozie PiS głosy rozkładają się na korzyść prezydenta, choć i tu różnica nie jest duża.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 10-13 listopada 2017 roku.

dxucneg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxucneg