Trwa ładowanie...

Sondaż: protest w Sejmie powinien trwać dalej. Najbardziej zyskała opozycja

Z sondażu przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski wynika, że 43 proc. Polaków jest za tym, aby protest w Sejmie trwał dalej. Trudno powiedzieć, kto na nim zyskuje, ale jeśli już to opozycja.

Sondaż: protest w Sejmie powinien trwać dalej. Najbardziej zyskała opozycjaŹródło: PAP, fot: Jakub Kamiński
d2zpj07
d2zpj07

Zakończenia protestu rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych chce 33 proc. ankietowanych. A 22 proc. badanych nie ma zdania.

W sondażu dla Wirtualnej Polski zapytano też, kto dotychczas najbardziej na proteście zyskał. Według co drugiego Polaka trudno odpowiedzieć na to pytanie. Wątpliwości nie ma 20 proc. badanych, dla których na proteście zyskuje opozycja. Dla kolejnych 16 proc. ankietowanych są to osoby protestujące.

Po 6 proc. badanych wskazało, że na proteście w Sejmie zyskuje rząd oraz organizacje społeczne, a 2 proc. odpowiedziało, że Kościół.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Sondaż dla Wirtualnej Polski przeprowadzono po niewpuszczeniu do Sejmu Janiny Ochojskiej oraz wizycie u protestujących kard. Kazimierza Nycza, ale przed pojawieniem się informacji, że jeden z protestujących w Sejmie ma pracę. Chodzi o Jakuba Hartwicha, który jest zatrudniony w Fundacji z Widokiem. Natomiast jego matka, Iwona Hartwich, twierdzi, że "nie wykonuje on tam żadnych czynności oprócz tego, że rozmawia z ludźmi i bywa tam na co dzień" i jest to "uspołecznianie, a nie praca zawodowa".

Zobacz także: Bartłomiej Sienkiewicz: Jest mi wstyd za ludzi domagających się wyprowadzenia niepełnosprawnych z Sejmu

_Badanie przeprowadzono metodą CAWI dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 18-21 maja 2018 r. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1059). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. _

_**Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**_

d2zpj07
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zpj07