Trwa ładowanie...
d17bnv8

Sondaż dla WP. PiS może odetchnąć. Polacy właśnie przekreślili ich konkurencję

Zapytaliśmy Polaków, czy koalicja Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej ma szanse wygrać z PiS-em w najbliższych wyborach parlamentarnych. Wyniki sondażu na panelu Ariadna nie są dla opozycji optymistyczne - wierzy w to zaledwie 29 proc. badanych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sondaże sprzed kilku dni pokazywały, że PiS spada na drugą pozycję
Sondaże sprzed kilku dni pokazywały, że PiS spada na drugą pozycję (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d17bnv8

Szanse kolacji w starciu z PiS-em przekreśla 38 proc. Polaków. 33 proc. nie ma w tej sprawie zdania. Jak można się było spodziewać, w zwycięstwo opozycji wierzy zdecydowana większość wyborców PO (82 proc.). Z drugiej strony, najbardziej sceptyczni ku temu są wyborcy PiS - 74 proc z nich stawia na "swoje" ugrupowanie.

   WP.PL
(WP.PL)

Polacy sceptyczni

Brak wiary w możliwość wygrania z PiS-em to jedno. Jak się okazuje, Polacy są sceptyczni nawet co do samego wspólnego startu opozycji w wyborach. Co prawda, większość z nich przewiduje, że to nastąpi, ale różnica głosów jest minimalna (34 proc wobec 27 proc.). Aż 39 proc. nie ma w tej sprawie sprecyzowanej opinii.

d17bnv8

Zdecydowane różnice widać tylko w przypadku na podziały partyjne. Wiarę w utworzenie wspólnej listy wyraża 70 proc. wyborców PO; większość wyborców PiS (40 proc.) stawia na jej brak.

   WP.PL
(WP.PL)

Badanie na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski zostało przeprowadzone w dniach 13-16 kwietnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1042 osób metodą CAWI.

Drastyczny spadek

Przypomnijmy, zaledwie kilka dni temu z sondażu innej pracowni (Kantar Public dla "Faktu") wynikało, że wspólna lista opozycyjna wygrywałaby wybory z wynikiem 32 proc. głosów. Partia Kaczyńskiego mogła liczyć na 29 proc. i spadała na drugą pozycję.

d17bnv8

Drastyczny spadek poparcia dla PiS-u wiązany był z wystąpieniem byłej premier Beaty Szydło w Sejmie. Stwierdziła, że nagrody ministrom jej rządu się "po prostu należały".

Zobacz także: Paweł Lisicki: ze strony PiS to był nokaut

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17bnv8

Podziel się opinią

Share
d17bnv8
d17bnv8