Trwa ładowanie...

Sondaż dla WP. 500+ to za mało. Polacy chcą znacznie więcej

Pogłoski o zmianach w programie 500+ odbiły się szerokim echem w mediach. Teraz głos w sprawie zabrali Polacy. W sondażu na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski wskazali, jakie inne grupy społeczne powinny otrzymać pomoc finansową z budżetu państwa. Oto efekt.

Sondaż dla WP. 500+ to za mało. Polacy chcą znacznie więcejŹródło: Agencja Gazeta, fot: Grzegorz Skowronek
d109piw
d109piw

O pomyśle rozszerzenia programu 500+ kilka dni temu pisały tabloidy. Chodziło m.in. o podwyższenie progu dochodowego z 800 do 1050 zł oraz obowiązywanie 500+ dla rodzin, w których są dzieci uczące się do 25. roku życia.

"Fakt" wskazywał, że zmiany mogłyby zostać ogłoszone przed przypadającymi na jesień wyborami samorządowymi. "Super Express" twierdził z kolei, iż miałoby się to stać już 14 kwietnia podczas konwencji PiS.

- To bzdury bez pokrycia. Ani w resortach, ani w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów nie toczą się żadne prace nad zmianami programu 500+ - komentował w rozmowie z WP szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

d109piw

Wyniki

Z sondażu na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski wynika, że pogłoski o zmianach w programie nie dotarły do wszystkich Polaków. Na pytanie: "Czy znasz choćby tylko ze słyszenia propozycje zmian w programie 500+?", "tak" odpowiedziało 48 proc. badanych, "nie" - 52 proc. Co ciekawe, bardziej ze zmianami zaznajomieni są wyborcy PO (74 proc.) niż PiS (51 proc.).

WP.PL
Źródło: WP.PL

Rodzice dzieci niepełnosprawnych

Zapytaliśmy również, jakie grupy społeczne powinny otrzymać pomoc finansową z budżetu państwa na podobnej zasadzie jak rodziny objęte programem 500+. I tak, najwięcej (59 proc.) badanych wskazało na rodziców dzieci niepełnosprawnych, 48 proc. na samotnych rodziców, 41 proc. na emerytów i rencistów, a 39 proc. na dzieci z domów dziecka. Kolejne wyniki były dużo niższe. 20 proc. wskazało na bezrobotnych, 14 proc. na studentów, a 5 proc. na osoby spłacające kredyty frankowe.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI w dniach 6-9 kwietnia 2018 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1059 osób.

d109piw

Z programu 500+ korzysta 3,82 mln dzieci. Minister pracy Elżbieta Rafalska podkreśliła niedawno, że do końca obecnego okresu wypłacania świadczeń, tj. do 30 września 2018 r., żadnych zmian w programie nie będzie.

Zobacz także: Za jedzenie chipsów tej firmy możesz zarobić 86 tys.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d109piw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d109piw