Trwa ładowanie...

Sławomir Sierakowski: Antoni Macierewicz nie działa na korzyść Polski

Sławomir Sierakowski stwierdził w #dzieńdobryWP, że działania ministra Antoniego Macierewicza nie służą Polsce, a bardziej sprzyjają interesom Rosji. Natomiast według Pawła Kowala decyzja o ograniczaniu polskiego zaangażowania w Eurokorpusie jest sygnałem, że Polska wycofuje się z kolejnych europejskich struktur.

d2g1f04
d2g1f04

- Ta decyzja pokazuje chaos w polityce europejskiej rządu. Jednego dnia wiceminister i minister spraw zagranicznych mówią coś zupełnie innego. Polityka europejska nie znajdowała się w takim kryzysie od kiedy pamiętam – powiedział Paweł Kowal.

Według niego, pojawia się próba chłodzenia nastrojów europejskich przy jednoczesnym podkreślaniu proeuropejskości PiS. A wycofanie Polski z Eurokorpusu oznacza wyraźne utracenie korzyści płynących z obecności w strukturach międzynarodowych.

Natomiast Sławomir Sierakowski stwierdził, że to, czy Polska straciła na ostatniej decyzji Antoniego Macierewicza dopiero się okaże, ponieważ sam Eurokorpus był inwestycją w przyszłość. Publicysta „Krytyki Politycznej” podkreślił, że jednak był to „zaczyn europejskiej armii”.

d2g1f04

Niezrozumiałe decyzje Antoniego Macierewicza

- Dzisiaj żyjemy w innej sytuacji międzynarodowej, bo Rosja dokonała inwazji u naszego sąsiada. To jest też Unia, która powoli musi zacząć liczyć na samą siebie, w której zaczęto poważnie rozmawiać o europejskiej armii i wspólnej polityce obronnej. Jaki Polska miałaby w tym interes, żeby się dystansować? Ja tego nie rozumiem. Antoni Macierewicz nie działa na korzyść Polski, a bardziej w interesie Rosji – powiedział Sławomir Sierakowski.

Według niego powody wycofania się Polski z Eurokorpusu mogą być takie same jak te, dla których nie powstało jeszcze dowództwo wojsk flanki wschodniej NATO w Elblągu. - Jeśli dowództwo jest zdziesiątkowane i nie radzimy sobie z takimi zadaniami (jak dowództwo w Elblągu) to może ci wycofani oficerzy są potrzebni właśnie w Elblągu – podsumował Sławomir Sierakowski.

d2g1f04
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g1f04