Trwa ładowanie...

Reportaż o neonazistach. Polacy ocenili reakcję rządu i prezydenta

Połowa Polaków negatywnie ocenia reakcję rządu Mateusza Morawieckiego na reportaż "Superwizjera" - tak wynika z sondażu na panelu Ariadna przeprowadzonego na zlecenie WP. Bardzo dobrze wypadł za to prezydent Andrzej Duda.

Reportaż o neonazistach. Polacy ocenili reakcję rządu i prezydentaŹródło: East News
d4l21hv
d4l21hv

Dziennikarzom "Superwizjera" udało się przeniknąć do grupy polskich neonazistów związanych ze stowarzyszeniem "Duma i Nowoczesność". Reporterzy zdobyli zaufanie członków organizacji, dzięki czemu zostali zaproszeni na 128. rocznicę narodzin Adolfa Hitlera. Wszystko uwiecznili przy pomocy ukrytej kamery. Reportaż "Polscy neonaziści" wywołał burzę w Polsce. Działania rządu i prezydenta w tej sprawie ocenili Polacy.

Aż 70 proc. badanych zna, choćby ze słyszenia, sprawę polskich neonazistów. Ale co ciekawe, tylko 60 proc. Polaków wie, jak zareagował rząd w tej sprawie. Połowa ankietowanych wystawiła mu "negatywną" ocenę. W tej grupie przeważają osoby sympatyzujące z Platformą Obywatelską (62 proc.), Nowoczesną (41 proc.) i Kukiz'15 (40 proc.).

WP.PL
Źródło: WP.PL

Z kolei 31 proc. uważa działania rządu za pozytywne, a 19 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

d4l21hv

Polacy chcą delegalizacji ekstremistycznych ugrupowań

W sondażu dla WP, Polacy zabrali również głos w sprawie zachowania prezydenta. 69 proc. badanych nie wie, w jaki sposób zareagował na reportaż Andrzej Duda. W tej grupie są zwolennicy Kukiz'15 (70 proc.), Nowoczesnej (59 proc.), PiS (54 proc.) i PO (53 proc.).

Tylko 30 proc. ankietowanych zna stanowisko prezydenta, ale zdecydowana większość ocenia je "pozytywnie" (70 proc.). Tylko 18 proc. wypowiada się "negatywnie", a 12 proc. - "trudno powiedzieć".

WP.PL
Źródło: WP.PL

Z ankiety wynika również, że 40 proc. Polaków jest za delegalizacją organizacji skrajnie prawicowych, a 43 proc. - lewicowych.

Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 26-29 stycznia 2018 roku.

d4l21hv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l21hv