Trwa ładowanie...
Discovery Historia
historia
24-07-2015 16:47

Polscy piloci w II wojnie światowej - bombardowanie III Rzeszy

Polscy piloci bombowców początkowo atakowali cele w okupowanej Francji i Holandii, jednak najtrudniejsze misje czekały na nich na niemieckim niebie - polskie dywizjony bombardowały m.in. Berlin. Przez cały czas szukano też nowych ludzi do załóg. Na ochotnika zgłaszali się kolejni piloci.

Polscy piloci w II wojnie światowej - bombardowanie III RzeszyŹródło: Discovery Historia
dlu8ij5
dlu8ij5

- Przyszedł do mnie pilot o nazwisku Robert Hirschbandt, miał 43 lata, inżynier z Polski. Już nie latał bardzo dobrze. Zapytał czy nie poleciałbym z nim na lot. Mówi: "ja jestem Żyd, ale ja jestem polski patriota i ja bardzo chcę latać na loty operacyjne i zasłużyć sobie na Virtuti Militari" - wspomina pilot kpt. Bolesław Jarkowski.

dlu8ij5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlu8ij5

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj