WP

Polacy nie wiedzą, co było przyczyną katastrofy smoleńskiej. Zaskakujący sondaż

Osiem lat temu w Smoleńsku rozbił się rządowy samolot. Zginęło 96 osób w tym prezydent Lech Kaczyński. Od tego czasu mnożą się wątpliwości wokół przyczyny wypadku TU-154. W sondażu "Ariadna" przeprowadzonego dla WP, 34 proc. pytanych nadal nie potrafi wskazać potencjalnej przyczyny katastrofy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mija osiem lat od tragedii w Smoleńsku
Mija osiem lat od tragedii w Smoleńsku (PAP)
WP

Na pytanie "czy znasz choćby ze słyszenia fakt, że 10 kwietnia 2010 roku doszło do katastrofy lotniczej, w której zginęło 96 osób w tym prezydent Lech Kaczyński?" aż 92 proc. respondentów odpowiedziało twierdząco. Jedynie 8 proc. nie słyszało o katastrofie w Smoleńsku.

Podobnie głosy rozkładają się wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej. 99 proc. zwolenników partii rządzącej oraz 90 proc. sympatyków PO zdaje sobie sprawę z tego, że 10 kwietnia doszło do katastrofy smoleńskiej.

WP.PL
Podziel się
WP

Czy Twoim zdaniem przyczyny katastrofy prezydenckiego samolotu z 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem zostały już w pełni wyjaśnione? Na to pytanie 45 proc. ankietowanych odpowiedziała przecząco. 37 proc. twierdzi inaczej. 68 proc. wyborców PiS jest zdania, że powody katastrofy smoleńskiej nie zostały wyjaśnione. Z tym stwierdzeniem zgadza się 26 proc. zwolenników Platformy.

WP.PL
Podziel się

Ankietowani byli również pytani o to, co może być powodem katastrofy prezydenckiego samolotu. 21 proc. wskazało na błąd pilotów samolotu oraz błąd kontrolerów w Smoleńsku. Tyle samo osób uważa, że 10 kwietnia doszło do zamachu. Jednak najwięcej głosów otrzymała odpowiedź "nie wiem". 34 proc. nie potrafiło wskazać potencjalnej przyczyny katastrofy smoleńskiej.

WP.PL
Podziel się
WP

Co więcej, 38 proc. respondentów stwierdziło, że poprzedni rząd PO-PSL zrobił za mało, by wyjaśnić przyczyny katastrofy. 29 proc. stwierdziło, że rządzący zrobili wszystko, co mogli, by zbadać wypadek w Smoleńsku. Z kolei 29 proc. uznało, że rząd PO-PSL nie był zainteresowany wyjaśnianiem tej katastrofy.

WP.PL
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Opinie
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Trafne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.
WP