Trwa ładowanie...

Polacy nie wiedzą, co było przyczyną katastrofy smoleńskiej. Zaskakujący sondaż

Osiem lat temu w Smoleńsku rozbił się rządowy samolot. Zginęło 96 osób w tym prezydent Lech Kaczyński. Od tego czasu mnożą się wątpliwości wokół przyczyny wypadku TU-154. W sondażu "Ariadna" przeprowadzonego dla WP, 34 proc. pytanych nadal nie potrafi wskazać potencjalnej przyczyny katastrofy.

Polacy nie wiedzą, co było przyczyną katastrofy smoleńskiej. Zaskakujący sondażŹródło: PAP
d33s4uu
d33s4uu

Na pytanie "czy znasz choćby ze słyszenia fakt, że 10 kwietnia 2010 roku doszło do katastrofy lotniczej, w której zginęło 96 osób w tym prezydent Lech Kaczyński?" aż 92 proc. respondentów odpowiedziało twierdząco. Jedynie 8 proc. nie słyszało o katastrofie w Smoleńsku.

Podobnie głosy rozkładają się wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej. 99 proc. zwolenników partii rządzącej oraz 90 proc. sympatyków PO zdaje sobie sprawę z tego, że 10 kwietnia doszło do katastrofy smoleńskiej.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Czy Twoim zdaniem przyczyny katastrofy prezydenckiego samolotu z 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem zostały już w pełni wyjaśnione? Na to pytanie 45 proc. ankietowanych odpowiedziała przecząco. 37 proc. twierdzi inaczej. 68 proc. wyborców PiS jest zdania, że powody katastrofy smoleńskiej nie zostały wyjaśnione. Z tym stwierdzeniem zgadza się 26 proc. zwolenników Platformy.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Ankietowani byli również pytani o to, co może być powodem katastrofy prezydenckiego samolotu. 21 proc. wskazało na błąd pilotów samolotu oraz błąd kontrolerów w Smoleńsku. Tyle samo osób uważa, że 10 kwietnia doszło do zamachu. Jednak najwięcej głosów otrzymała odpowiedź "nie wiem". 34 proc. nie potrafiło wskazać potencjalnej przyczyny katastrofy smoleńskiej.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Co więcej, 38 proc. respondentów stwierdziło, że poprzedni rząd PO-PSL zrobił za mało, by wyjaśnić przyczyny katastrofy. 29 proc. stwierdziło, że rządzący zrobili wszystko, co mogli, by zbadać wypadek w Smoleńsku. Z kolei 29 proc. uznało, że rząd PO-PSL nie był zainteresowany wyjaśnianiem tej katastrofy.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33s4uu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33s4uu