ycipk-4datae

Polacy cieszą się z rezygnacji Marka Kuchcińskiego. Ale o nowym marszałku wiedzą niewiele

Zdecydowana większość Polaków uważa, że rezygnacja Marka Kuchcińskiego z funkcji marszałka Sejmu to dobra decyzja - wynika z badania na panelu Ariadna. Część z nich wręcz chce, by jego sprawą zajęła się prokuratura. Ale nowa marszałek to dla nich na razie wielki znak zapytania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprawą Marka Kuchcińskiego powinna się zająć prokuratura - uważa 25 proc. badanych
Sprawą Marka Kuchcińskiego powinna się zająć prokuratura - uważa 25 proc. badanych (PAP, Fot: Piotr Nowak)
ycipk-4datae

Aż 60 proc. badanych oceniło pozytywnie decyzję Marka Kuchcińskiego. Marszałek Sejmu ustąpił ze stanowiska po aferze samolotowej.

WP.PL
Podziel się

Takiego poświęcenia nie wymagałoby od niego 18 proc. osób - wynika z badania na panelu Ariadna.

ycipk-4datae

To jednak nie wszystko. 45 proc. badanych uważa, że Kuchciński powinien zwrócić pieniądze za wszystkie przeloty. Zdaniem 25 proc. aferę samolotową powinna zbadać prokuratura. A w ocenie 7 proc. marszałek powinien zostać na stanowisku, bo nie złamał prawa.

WP.PL
Podziel się

W miejsce Kuchcińskiego wybrano Elżbietę Witek. Czyli osobę niezbyt dobrze znaną Polakom. Mimo że sprawowała funkcję szefa MSWiA przez nieco ponad 2 ostatnie miesiące, aż 56 proc. badanych nie umiało powiedzieć, jakim resortem kieruje.

ycipk-4datae

Zapewne z tego powodu aż 66 proc. nie było w stanie ocenić jej dokonań w poprzedniej funkcji. Po 17 proc. badanych uznało, że wypadła "pozytywnie" i "negatywnie". 51 proc. nie wie także, co sądzić o jej odwołaniu i powołaniu na nowe stanowisko.

WP.PL
Podziel się

Badanie dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1032 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 9 – 12 sierpnia 2019 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4datae
Polub WP Opinie
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Trafne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4datae

ycipk-4datae
ycipk-4datae