ycipk-3tri6a

PiS ułatwia życie ojcu Rydzykowi. Nasz sondaż

Rzutki biznesmen, kontrowersyjny duchowny, z którego zdaniem liczy się nawet PiS. Według sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna, ojciec Tadeusz Rydzyk posiada u rządzących specjalne przywileje, a duchowni nie powinni mieszać się do polityki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński i o. Tadeusz Rydzyk
Jarosław Kaczyński i o. Tadeusz Rydzyk (PAP, Fot: Tomasz Gzell)
ycipk-3tri6a

Ojciec Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, to również prezes zarządu Fundacji Lux Veritatis. Założona ponad dwie dekady temu odpowiada za telewizję Trwam, geotermię, operatora komórkowego "w naszej Rodzinie", a także za Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM) i Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji.

Fundacja kontroluje aktywa warte 188 mln zł. To dane z raportów za 2016 r. (to ostatnie sprawozdania finansowe znajdujace się w Krajowym Rejestrze Sądowym).

O występy na antenie Radia Maryja i TV Trwam zabiegają politycy Zjednoczonej Prawicy. To u redemptorsyty pierwszego wywiadu po wskazaniu na urząd premiera udzielił Mateusz Morawiecki. Z anteny Radia Maryja słuchacze dowiadywali się od Jana Szyszki co sądzić o wycince Puszczy Białowiejskiej, a od Antoniego Macierewicza o katastrofie smoleńskiej.

ycipk-3tri6a

Na urodzinach radia pojawiał się niemal cały rząd, aby świetować „dzieło ojca dyrektora”.

Nic dziwnego, że Tadeusz Rydzyk jest postacią powszechnie rozpoznawalną. Mało który polityk mógłby pochwalić się tym, że wie o nim choćby ze słyszenia aż 93 proc. Polaków. A właśnie tylu badanych odpowiedziało twierdząco, że wie kim jest redemptorysta z Torunia.

WP.PL
Podziel się

Ankietowanym nie umknęło również to, że Tadeusz Rydzyk może liczyć na przywileje ze strony Zjednoczonej Prawicy. Ich przejawem było choćby przyznawanie grantów i dotacji na projekty realizowane przez duchownego. O przywilejach jest przekoanych 71 proc. badanych.

ycipk-3tri6a
WP.PL
Podziel się

Biorącym udział w badaniu nie podoba się za to angażowanie się duchownych w sprawy związane z polityką.

WP.PL
Podziel się

Badanie zostało przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 13 - 16 kwietnia 2018 roku metodą CAWI.

ycipk-3tri6a

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**

Polub WP Opinie
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Trafne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3tri6a

ycipk-3tri6a
ycipk-3tri6a