Trwa ładowanie...

PiS ułatwia życie ojcu Rydzykowi. Nasz sondaż

Rzutki biznesmen, kontrowersyjny duchowny, z którego zdaniem liczy się nawet PiS. Według sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna, ojciec Tadeusz Rydzyk posiada u rządzących specjalne przywileje, a duchowni nie powinni mieszać się do polityki.

PiS ułatwia życie ojcu Rydzykowi. Nasz sondażŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
djxnu7h
djxnu7h

Ojciec Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, to również prezes zarządu Fundacji Lux Veritatis. Założona ponad dwie dekady temu odpowiada za telewizję Trwam, geotermię, operatora komórkowego "w naszej Rodzinie", a także za Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej (WSKSiM) i Sanktuarium Gwiazdy Nowej Ewangelizacji.

Fundacja kontroluje aktywa warte 188 mln zł. To dane z raportów za 2016 r. (to ostatnie sprawozdania finansowe znajdujace się w Krajowym Rejestrze Sądowym).

O występy na antenie Radia Maryja i TV Trwam zabiegają politycy Zjednoczonej Prawicy. To u redemptorsyty pierwszego wywiadu po wskazaniu na urząd premiera udzielił Mateusz Morawiecki. Z anteny Radia Maryja słuchacze dowiadywali się od Jana Szyszki co sądzić o wycince Puszczy Białowiejskiej, a od Antoniego Macierewicza o katastrofie smoleńskiej.

djxnu7h

Na urodzinach radia pojawiał się niemal cały rząd, aby świetować „dzieło ojca dyrektora”.

Nic dziwnego, że Tadeusz Rydzyk jest postacią powszechnie rozpoznawalną. Mało który polityk mógłby pochwalić się tym, że wie o nim choćby ze słyszenia aż 93 proc. Polaków. A właśnie tylu badanych odpowiedziało twierdząco, że wie kim jest redemptorysta z Torunia.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

Ankietowanym nie umknęło również to, że Tadeusz Rydzyk może liczyć na przywileje ze strony Zjednoczonej Prawicy. Ich przejawem było choćby przyznawanie grantów i dotacji na projekty realizowane przez duchownego. O przywilejach jest przekoanych 71 proc. badanych.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

Biorącym udział w badaniu nie podoba się za to angażowanie się duchownych w sprawy związane z polityką.

WP.PL
Źródło: WP.PL, fot: WP.PL

Badanie zostało przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 13 - 16 kwietnia 2018 roku metodą CAWI.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl**

djxnu7h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djxnu7h