Paweł Lisicki: między Donaldem Tuskiem i Andrzejem Dudą nie ma negatywnych emocji

Paweł Lisicki z „Do Rzeczy” i Łukasz Pawłowski z „Krytyki Liberalnej” komentowali w #dzieńdobryWP konflikt pomiędzy Donaldem Tuskiem a Andrzejem Dudą. Zdaniem Pawła Lisickiego spór pomiędzy szefem Rady Europejskiej a polskim prezydentem ma wymiar polityczny i można go rozwiązać.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Lisicki: między Donaldem Tuskiem i Andrzejem Dudą nie ma negatywnych emocji
(East News, Fot: Andrzej Iwańczuk/Reporter)

Według gościa Kamili Biedrzyckiej-Osicy, z tego powodu można rozgrywać ten konflikt w sposób bardziej racjonalny, niż konflikt Donalda Tuska z Jarosławem Kaczyńskim. Ten drugi ma wymiar emocjonalny i nie da się go rozwiązać.

- W pewien sposób obaj politycy (Donald Tusk i Andrzej Duda) są na siebie skazani. A jeśli z obu stron nie ma negatywnych emocji, to konflikt można rozwiązać – powiedział Paweł Lisicki. Dodał jednak, że emocje takie mogą się pojawić za jakiś czas, jeśli Donald Tusk będzie chciał kandydować na prezydenta Polski. Ale wtedy przewodniczący Rady Europejskiej nie będzie chciał podgrzewać tego konfliktu.

Bardziej sceptyczny w kwestii resetu stosunków pomiędzy prezydentem a Donaldem Tuskiem okazał się Łukasz Pawłowski. Według niego, to wszystko byłoby możliwe, gdyby Andrzej Duda podejmował własne decyzji, a te są podejmowane gdzie indziej. - Konflikt Tusk-Kaczyński jest nie do rozwiązania i będzie on determinował politykę Pałacu Prezydenckiego – stwierdził.

Polub WP Opinie
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Trafne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.