Trwa ładowanie...

Nominacje za artykuły w WP Opiniach do nagrody Radia ZET

Andrzej Stankiewicz otrzymał nominację do 12. edycji Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za cykl tekstów poświęconych Prawu i Sprawiedliwości i obecnemu rządowi opublikowanych w WP Opiniach. Nominację otrzymał również były dziennikarz Wiadomości WP Cezary Łazarewicz.

Nominacje za artykuły w WP Opiniach do nagrody Radia ZETŹródło: East News, fot: wojciech olszanka
d39yfh6
d39yfh6

"Nie trzeba było nawet stu dni, aby ministrowie Beaty Szydło skoczyli sobie do gardeł. Pod grubym makijażem partyjnej jedności, w rządzie toczy się brutalna wojna o władzę. I o pieniądze" - pisał w lutym Andrzej Stankiewicz w tekście dla WP Opinii "Brutalna wojna o władzę w rządzie", odsłaniającym kulisy wojny między ministrami. M.in. właśnie za ten tekst dziennikarz został nominowany do prestiżowej nagrody. Kolejne miesiące pokazały, że Stankiewicz miał rację. Efektem walki opisywanej na początku roku były ostatnia dymisja ministra finansów Pawła Szałamachy, a wcześniej likwidacja Ministerstwa Skarbu Państwa, którym kierował Dawid Jackiewicz. Kompetencje byłych ministrów przejął Mateusz Morawiecki.

Kontrowersje wywołał również artykuł "Wszystkie odjazdy Antoniego Macierewicza". "Lata lecą, a jedno pozostaje bez zmian - upodobanie Antoniego Macierewicza do kobiet i spisków. O tym pierwszym w PiS dyskretnie się milczy, ale to drugie budzi coraz większe obawy" - pisał Stankiewicz.

Nominację otrzymał także były dziennikarz Wiadomości WP Cezary Łazarewicz za książkę "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka".

Pełna lista nominowanych do nagrody Radia ZET:

d39yfh6

Mariusz Janicki i Wiesław Władyka za artykuł „Kaczyński: tak – nie” opublikowany 21 października 2015 roku na łamach tygodnika „Polityka”
Klara Klinger za wywiad z prof. Ewą Helwich „Dziecko ze szpitala św. Rodziny nie płakało” opublikowany 8 kwietnia 2016 roku w „Dzienniku Gazecie Prawnej”
Cezary Łazarewicz za książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” odsłaniającej kulisy procesu dotyczącego śmiertelnego pobicia maturzysty w 1983 roku
Magdalena Rigamonti za wywiad z Marcinem Wolskim „Zasady są jasne – wygrała ta partia i morda w kubeł” opublikowany 22 lipca 2016 roku w „Dzienniku Gazecie Prawnej”
Andrzej Stankiewicz za cykl tekstów poświęconych Prawu i Sprawiedliwości i obecnemu rządowi publikowanych w dziale Opinie w Wirtualnej Polsce
Andrzej Stankiewicz i Michał Szułdrzyński za wywiad z Jarosławem Kaczyńskim „Nie jestem reżyserem w teatrze lalek” opublikowany 18 marca 2016 roku w „Rzeczpospolitej”
Iwona Szpala i Małgorzata Zubik za cykl artykułów o nieprawidłowościach przy reprywatyzacji warszawskich nieruchomości publikowanych między kwietniem a sierpniem 2016 roku na łamach „Gazety Stołecznej” i „Gazety Wyborczej” ze szczególnym uwzględnieniem tekstu „Komu działkę", który ukazał się 20 sierpnia 2016 roku w „Gazecie Wyborczej”
Przemysław Talkowski i Małgorzata Cecherz za program „Czy państwo radzi sobie z lichwą?” z cyklu „Państwo w państwie” wyemitowany 29 maja 2016 roku w Telewizji Polsat i Polsat News

Zwycięzca zostanie ogłoszony 27 października.

d39yfh6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39yfh6