Trwa ładowanie...

"Nie obsługuję pacjentów z PiS", oburzające słowa lekarza z Rumi. Zapytaliśmy o to Polaków, wyniki są jednoznaczne

69 proc. badanych uważa, że lekarz nie powinien postępować w ten sposób - takie są wyniki sondażu dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna. Prawie połowa Polaków negatywnie ocenia jego postępowanie. Tylko 32 proc. badanych jest zdania, że lekarz miał do tego prawo.

"Nie obsługuję pacjentów z PiS", oburzające słowa lekarza z Rumi. Zapytaliśmy o to Polaków, wyniki są jednoznaczneŹródło: Facebook.com
d4gflt8
d4gflt8

Kartka z kontrowersyjną informacją pojawiła się na drzwiach gabinetu jednego z lekarzy w Rumi. "Nie obsługujemy pacjentów z PiS, ponieważ wyposażenie zostało zakupione z funduszy WOŚP" - można było na niej przeczytać. Potem sprawy potoczyły się błyskawicznie.

Wyborcy PiS negatywnie oceniają decyzję lekarza

Sprawa lekarza odbiła się szerokim echem w Polsce. Według badania dla WP, słyszało o niej 48 proc. Polaków. Głównie zainteresowały się nią osoby sympatyzujące z PO (72 proc.), PiS (57 proc.) oraz Nowoczesną (55 proc.).

WP.PL
Źródło: WP.PL

Aż 48 proc. badanych na panelu Ariadna negatywnie oceniło zachowanie lekarza z Rumi. W tej grupie przeważają wyborcy PiS (82 proc.) i Kukiz'15 (45 proc.). Z kolei aż 53 proc. sympatyków Platformy uważa jego postępowanie za "dobre". Podobnie uważają osoby powiązane z Nowoczesną (35 proc.).

d4gflt8

Polacy są zgodni - lekarz nie powinien postępować w ten sposób

27 proc. badanych aprobuje zachowanie lekarza, który nie chciał obsługiwać pacjentów z PiS. Odpowiedź "trudno powiedzieć" wybrało z kolei 25 proc. osób.

W przytłaczającej większości są Polacy, którzy uważają, że lekarz nie powinien postępować w ten sposób (68 proc.). Badani są zgodni, niezależnie od sympatii partyjnych: PiS (89 proc.), Kukiz'15 (81 proc.), N. (69 proc.) oraz PO (50 proc.).

Tylko 32 proc. badanych jest zdania, że lekarz miał do tego prawo.

WP.PL
Źródło: WP.PL

Badanie zostało przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna metodą CAWI w dniach 19-22 stycznia 2018 roku.

d4gflt8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4gflt8